Cyberpunk 2077 Recenzja Xbox Series S

Znamy plany rozwoju Cyberpunka 2077 na 2021 rok!

Cyberpunk 2077 bez wątpienia był najgłośniejszym tytułem zeszłego roku. Niestety, obok wielu zasłużonych pochwał, gra otrzymała również wiele negatywnych opinii, spowodowanych między innymi kiepskim stanem tego tytułu na konsolach w dniu premiery. CD Projekt RED bierze się jednak ostro do roboty, a poniższe oświadczenie jest tego najlepszym dowodem.

CD Projekt RED posypuje głowę popiołem

Marcin Iwiński, współzałożyciel CD Projekt RED i jednocześnie jedna z najważniejszych osób w studiu, w końcu oficjalnie zabrał głos i wydał oświadczenie. Bardzo ważne oświadczenie, w którym w imieniu swoim i firmy przeprasza za stan i wygląd Cyberpunka na premierę na konsolach starej generacji.

W filmie, oprócz samych przeprosin, pojawiają się również wyjaśnienia, w mojej opinii całkiem sensowne, choć trudno, by słowa (nieważne jak szczere) zdołały zamazać w pamięci średnio udaną premierę Cyberpunk 2077.

Cały materiał z polskimi napisami obejrzeć możecie poniżej:

Cyberpunk 2077 w 2021 roku – szykuje się wielkie łatanie gry

Na przeprosinach i wyjaśnieniach jednak nie skończono. Studio CD Projekt RED pokazało również roadmapę aktualizacji i rozwoju Cyberpunk 2077 na rok 2021, choć moim zdaniem nie pokazano tu na dobrą sprawę nic nowego.

Cyberpunk 2077 CD PROJEKT RED ROADMAP AKTUALIZACJE 2021

Twórcy od dawna zapowiadali już aktualizację dla konsol nowej generacji, liczyłem więc, że Redzi podadzą chociaż przybliżoną datę premiery wersji gry na PlayStation 5 i Xbox Series. Niestety, żaden precyzyjny termin nie padł, wiemy jedynie, że taka aktualizacja pojawi się dopiero pod koniec tego roku – musimy więc uzbroić się w cierpliwość.

CD Projekt RED nie zapomina jednak o posiadaczach starej generacji konsol, jak i PC. Już niebawem, bo na początku tego roku, do gry trafią zapowiadane dwie duże aktualizacje, które powinny naprawić pozostałe błędy Cyberpunka 2077. Co prawda grudniowe hotfixy całkiem nieźle załatały grę, ale nadal do ideału jeszcze daleko.

W dalszej części roku spodziewać się możemy kolejnych, nieco już mniejszych aktualizacji, a także darmowych dodatków z nową zawartością – coś na kształt 16 DLC do Wiedźmina 3: Dziki Gon. Twórcy zapowiedzieli już, że pracują również w pocie czoła, nad powrotem Cyberpunk 2077 do PlayStation Store.

Jak więc widać, w 2021 nie ma co się spodziewać jakichś większych fabularnych dodatków, a także zapowiadanego jeszcze przed premierą trybu wieloosobowego gry. Teraz na celowniku jest dalsza naprawa gry – i bardzo dobrze, liczę, że mój kolejny pobyt w Night City będzie znacznie lepszy od tego, co spotkało mnie na premierę.