Cyberpunk 2077 Recenzja Xbox Series S

Aktualizacja 1.2 do Cyberpunk 2077 pojawi się później niż zapowiadano

Czasami tak jest, że niektóre rzeczy wchodzą nam po prostu w nawyk. CD Projekt RED też najwyraźniej ma z tym problem, bo Cyberpunk 2077 znów zaliczył opóźnienie. Tym razem jednak mam na myśli tu wyczekiwany przez graczy patch 1.2 do gry.

Aktualizacja 1.2 do Cyberpunk 2077 opóźniona

Od premiery Cyberpunka 2077 minęło już kilka miesięcy, a gra nadal sprawia sporo problemów wielu graczom. Nie jest już co prawda tak źle, jak na początku, ale pola do poprawek nadal jest tu dużo. Twórcy jednak zapowiedzieli dalszą naprawę gry. Mało tego – na 2021 rok ogłoszono nawet rozpiskę aktualizacji, która… nie jest już aktualna.

https://www.facebook.com/CDPROJEKTRED/posts/3733186426797530

Firma za pośrednictwem swoich social mediów poinformowała, że wyczekiwany przez wielu patch 1.2 nie zawita do gry na czas. Pierwotnie ta ogromna aktualizacja, zawierająca mnóstwo małych i dużych poprawek, miała zostać wypuszczona końcem lutego. Jak widać, nic takiego nie będzie miało miejsca – firma podjęła decyzję o przesunięciu udostępnienia aktualizacji 1.2.

Według deklaracji studia, spodziewać się jej możemy w drugiej połowie marca. Jest to niby tylko dwutygodniowe opóźnienie (które spowodowane jest ostatnim atakiem hakerów), ale nie rokuje to dobrze w kontekście prezentowanego na początku roku planu naprawy gry.

Cyberpunk 2077 CD PROJEKT RED ROADMAP AKTUALIZACJE 2021
Roadmap rozwoju Cyberpunk 2077

Jeśli już jeden z pierwszych planów na dalszy rozwój Cyberpunk 2077 zaliczył opóźnienie, to spodziewać możemy się, że i kolejne, zapowiedziane poprawki oraz dodatki ukażą się później niż początkowo obiecywano.

Najbardziej ubolewam tu nad wersją na konsole nowej generacji, która pojawić ma się pod koniec roku. Czy tak będzie? Obawiam się, że nie, ale kto wie – może CD Projekt RED w końcu zaskoczy nas pozytywnie?

Cyberpunk 2077 zadebiutował 10 grudnia 2020 roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One… by po chwili wylecieć z PlayStation Store przez niską jakość wersji na starą generację konsol. Gra do tej pory nie pojawiła się z powrotem w cyfrowym sklepie Sony.