Co powiecie na nowe tablety od Motoroli? 18

Co powiecie na nowe tablety od Motoroli?

LG, po niezbyt udanym debiucie na rynku tabletów kilka lat temu (LG Optimus Pad), powróciło w zeszłym roku z modelem G Pad 8.3, po czym zaprezentowało jeszcze kolejne trzy modele: G Pad 7.0, G Pad 8.0 i G Pad 10.1. O powrocie na rynek, podobno z nasiloną siłą, myśli tajwański koncern HTC, którego produkty sprzed kilkudziesięciu miesięcy, Flyer i Jetstream, nie zyskały większej popularności. Nie inaczej było w przypadku Motoroli, której Xoom i Xoom 2 Media Edition, podobnie jak urządzenia wszystkich wspomnianych tu producentów, był najzwyczajniej w świecie drogi. Wiele jednak wskazuje, że również Motorola szykuje nowe działa w walce o tabletowego klienta.

Z najnowszych informacji wynika bowiem, że amerykański koncern, będący od jakiegoś czasu w rękach Lenovo, pracuje nad trzema tabletami. Co więcej, urządzenia o trzech różnych przekątnych (rzekomo: 7″, 11″ i 12,5″) są już testowane, a najbardziej bliski debiutu jest najmniejszy z nich. I to właśnie jedynie o nim wiemy, że aktualnie pracuje dzięki czterordzeniowemu procesorowi Qualcomm Snapdragon 801, natomiast finalny produkt – jeśli oczywiście zadebiutuje na rynku – ma działać w oparciu o chip NVIDIA Tegra K1.

Tablety Motoroli przygotowywane są do rynkowej premiery latem 2015 roku. Do tego czasu, jak sami wiecie, wiele może się wydarzyć i zmienić, więc wszelkie informacje na temat nowych tabletów Motoroli traktujmy z przymrużeniem oka.

Osobiście mam nadzieję, że Motorola podejmie rękawice i jednak pojawi się – ponownie – na rynku tabletów. Żeby tylko nie popełniła tego błędu, co kilka lat temu, wyceniając swoje produkty na niesamowicie wysokie, śmieszne wręcz, kwoty.