Ważne

HTC Jetstream oficjalnie. HTC nie uczy się na błędach – cena powala

Jeśli z niecierpliwością czekaliście na premierę większego brata HTC Puccini, muszę niestety Was rozczarować. Co prawda został zaprezentowany, ale jako HTC Jetstream, a to oznacza tylko jedno – będzie dostępny wyłącznie w amerykańskiej sieci AT&T. Nie mamy na razie żadnych informacji na temat dostępności modelu w Europie, która stoi pod wielkim znakiem zapytania. Postaramy się jednak czegoś dowiedzieć na IFA 2011, gdzie mamy nadzieję spotkać miłych przedstawicieli tajwańskiego producenta.

HTC Jetstream został wyposażony w 10,1-calowy ekran WXGA, który oferuje funkcję HTC Scribe. To z kolei oznacza, że można z niektórych aplikacji korzystać za pomocą magicznego piórka – dokładnie tak samo, jak ma to miejsce w przypadku mniejszego tabletu HTC – Flyer.

Urządzenie działa dzięki dwurdzeniowemu procesorowi Qualcomm Snapdragon o częstotliwości taktowania 1.5GHz, natomiast systemem operacyjnym, pod kontrolą którego pracuje, jest Android 3.1 Honeycomb (z nakładką Sense). Jetstream oferuje kamerkę 1,3 Mpix, 4G, aparat o rozdzielczości 8 Mpix, akumulator o pojemności 7300 mAh o nieznanej długości czasu pracy oraz slot kart microSD.

HTC Jetstream wejdzie do sprzedaży 4 września w cenie 849 dolarów. Że przepraszam… ILE?! To nawet więcej niż pierwszy tablet z Honeycomb (Motorola Xoom) w momencie rynkowej premiery. No cóż, HTC, nie nauczyłeś się na błędach konkurenta… a nawet na swoich (bo przecież Flyer też do najtańszych nie należy). Mówi się trudno.

źródło, źródło

Komentarze

  • aaa

    3200zł na nasze. Czego się spodziewaliście? To tyle ile Flyer z tego co gdzeiś widziałem na reklamie. Osobiście nie kupię chyba że stanieje do 1500zł. Poczekam na ruch Amazonu, póki co wystarcza mi Transformer (chociaż digitizera bardzo mi brakuje, chciałbym górę pomocniczych notatek, które w pracy robię codziennie przenieść w całości na ekran).

  • ghostcat

    Kogoś w HTC opanował uwiąd mózgu. Z tą ceną to chyba raczej nie powalczą za wiele.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona