Ważne

LG G Pad 7.0 rusza w tym tygodniu, 8.0 i 10.1 już wkrótce

LG przez długi czas bardzo słabo radziło sobie na rynku smartfonów i tabletów. Potem pojawił się G2 i G Pad 8.3. Te dwa modele może nie zdominowały rynku, ale pokazały, że koreański koncern potrafi stworzyć coś, co będzie podobać się odbiorcom. Po roku dostaliśmy G3 – smartfon z prawdopodobnie najsilniejszą specyfikacją na rynku.

Czy podobnie będzie z kolejną generacją tabletów z serii Pad? Niekoniecznie. Rynek dachówek rządzi się innymi prawami. O ile drogie smartfony z Androidem (tzw. “flagowce”) zyskały dużą popularność i mocno konkurują z iPhonem, to drogie tablety nigdy nie były w stanie rywalizować z iPadem. Rynek klasy premium jest najwyraźniej za ciasny i żadnemu producentowi nie udało się stworzyć urządzenia, które zagroziłoby Apple’owi. Co firmy robią w takiej sytuacji? W przypadku tabletów z Androidem – konkurują ceną.

I właśnie tą drogą poszło LG, które wprowadzi na rynek trzy modele z serii Pad, w rozmiarach 7, 8 i 10,1 cali, które mają charakteryzować się nie tylko solidnymi parametrami (solidnymi, nie świetnymi), ale też przystępną ceną. Najmniejszy z tego trio trafi do odbiorców już w przyszłym tygodniu, a jego starsi bracia w ciągu kilku następnych.

Lggpad-1

Specyfikacja jest niemalże taka sama dla wszystkich trzech model i nie powala na kolana – szczególnie jeśli chodzi o rozdzielczość ekranu. Pamiętajmy jednak, że rozdzielczość to nie jedyny ważny  parametr opisujący wyświetlacz. Są jeszcze kontrast, maksymalna jasność, odwzorowanie kolorów  czy widzialność w słońcu. Pod tym względem możemy liczyć, że LG Display, który dostarcza wyświetlacze stanie na wysokości zadania.

Specyfikacja

 • ekran 7 cali / 8 cali / 10,1 cala IPS 1280 × 800 pikseli
 • czterordzeniowy procesor 1,2 GHz
 • 1 GB pamięci RAM
 • 8 GB / 16 GB / 16 GB pamięci wewnętrznej
 • tylny aparat 3 MP / 5 MP / 5 MP, przedni aparat 1,3 MP
 • bateria 4000 mAh / 4200 mAh / 8000 mAh

Oczywiście nie zabraknie nakładki systemowej, którą niektórzy chwalą, a inni nienawidzą. A co Wy myślicie o nowej linii Padów od LG?

Komentarze

 • Ja(ten prawdziwy)

  5″ – 2K
  10″ – 1280×800

  • AS

   Na szczęście takie uwagi mają tylko dzieciaki jarające się specyfikacją i parametrami.

   90% dorosłych odbiorców ma to w dupie i nawet nie widzi realnej różnicy. I tak właśnei powinno być. Całe szczęście, że niektórzy producenci idą po rozum do głowy i nie próbują uszczęśliwić tej małej garstki krzykaczy, chcących 20 rdzeni i ekran 4K na tablecie.

   • Ja(ten prawdziwy)

    Chodziło mi o to, że oba to wyświetlacze LG, co jest… hmm…
    trochę dziwne, bez sensu.
    Nie uważam, że jest to złe, bo wg. na tym 5″ spokojnie wystarczy nawet HD, ale na 10″ FHD.
    Ale i tak nie uważam, że “16K na 4″ to mało”. ;)

 • Frost

  Szkoda, że mają taką marną specyfikację. Liczyłem na poprawiony LG Pad 8.3 z lepszym procesorem oraz baterią, a tu krok wstecz.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona