(fot. Google)

Chrome Web Store wyróżni najlepszych twórców rozszerzeń

Odnalezienie najlepszych rozszerzeń w sklepie Chrome Web Store często nie należy do najprostszych zadań. Google pragnie ułatwić użytkownikom poruszanie się po witrynie, a przy okazji nieco nagrodzić twórców najlepszych dodatków do swojej przeglądarki. Nowe odznaki mają w tym pomóc.

Odznaki w Chrome Web Store wyróżnią najlepszych

Całkiem niedawno na rynku pojawiła się setna odsłona przeglądarki Google Chrome. Poza drobnym liftingiem ikony programu, w przeglądarce nie zmieniło się zbyt wiele, lecz producent wprowadził właśnie drobne zmiany w sklepie z rozszerzeniami i aplikacjami. Chrome Web Store zyskał dwie nowe odznaki, które ułatwią poruszanie się po obszernej bibliotece „ulepszaczy” do przeglądarki.

Google Chrome Web Store odznaki
fot. Google

Pierwsza z nich to oznaka „Polecane”, która będzie przydzielana rozszerzeniom spełniającym wszystkie zalecenia dotyczące wysokiej jakości dodatków. Uwzględniane są tutaj takie aspekty, jak:

Ponadto Google wymaga, aby opis rozszerzenia oraz opublikowane w sklepie zrzuty ekranu były wysokiej jakości i nie budziły wątpliwości co do funkcjonalności oraz wyglądu dodatku.

Nieco innym zasadom będzie podlegało przyznanie deweloperowi znaczka „Uznany Wydawca”. Charakterystyczna fajka pojawi się obok nazwy wydawcy, który spełnił dwa warunki:

  • jego tożsamość została zweryfikowana przez Google,
  • wydawca rozszerzeń nie wykazał się naruszeniami zasad programu deweloperskiego oraz innych usług Google.
Google Chrome Web Store odznaki
fot. Google

Dzięki tym wyróżnikom, wydawcy rozszerzeń będą mogli poczuć się docenieni przez Google oraz społeczność, która zaufała ich rozwiązaniom. Obydwie odznaki są już dostępne w Chrome Web Store i wyświetlają się na stronie każdego z rozszerzeń, które otrzymało nowe znaczki.

Google podkreśla, że odznak nie da się kupić, a ich przyznawanie ma być sprawiedliwe dla wszystkich wydawców i uwzględniać wszystkie opisywane wyżej kryteria. Wydawcy rozszerzeń, którzy uważają, że ich dodatek powinien zostać sprawdzony pod kątem przyznania znaczka „Polecane” mogą skontaktować się z Google przez dedykowany formularz na stronie wsparcia. Po jego przesłaniu, zespół Chrome Web Store podejmie decyzję o przyznaniu (bądź nie) tej odznaki.