Awaria T-Mobile - Łódź

Łódź odcięta od sieci T-Mobile. Awaria trwa!

Łódź ma ogromny problem z dostępem do sieci T-Mobile. Dla tysięcy użytkowników oferty Magentowych, ten poniedziałek zaczął się fatalnie.

Łódź i okolice – awaria sieci T-Mobile

Jeśli mieszkacie w Łodzi i korzystacie z usług T-Mobile, zapewne już wiecie, że operator próbuje rozwiązać problem sporej awarii, która dotknęła dziś infrastrukturę tego operatora. Awaria jest rozległa.

Jak dowiadujemy się z komunikatów, które T-Mobile przekazało na swoich kontach społecznościowych, doszło do fizycznego uszkodzenia ważnych światłowodów, które są odpowiedzialne za zapewnianie usług klientom operatora w Łodzi i okolicach. W wyniku tego, stracili oni czasowo dostęp do sieci Magentowych.

(źródło: downdetector)

Na portalu downdetector mnożą się skargi i raporty. W najbardziej krytycznym momencie zgłaszano awarię ponad 6000 razy. Nie można było wykonywać połączeń, wysyłać SMS-ów, ani korzystać z internetu.

W wielu miejscach telefony z kartami SIM od T-Mobile wciąż nie nadają się do łączności ze światem. Raporty o awarii płyną nie tylko z Łodzi. „Okolice”, o których mówi operator, są dość odległe. Pojawiają się zgłoszenia z takich miejscowości jak Wieluń, Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki, Grodzisk Mazowiecki, Zduńska Wola, Radom, Płock, Radomsko, Zgierz czy Bełchatów.

Technicy są już na miejscu

Jak zapewnia T-Mobile, sytuacja jest powoli opanowywana. Na miejsce uszkodzenia światłowodów przybyli technicy, przygotowywane są alternatywne połączenia.

Niestety, wygląda to na grubszą awarię, więc jeśli korzystamy z usług T-Mobile, trzeba dziś uzbroić się w cierpliwość.

[Aktualizacja]

T-Mobile poinformowało, że po kilku godzinach udało się uporać ze skutkami awarii i przywróconą pełną sprawność sieci