iMessage
(fot. Katarzyna Pura, Tabletowo.pl)

LG podobno pomaga Apple przy składanym iPhonie

Składany iPhone prędko nie zadebiutuje na rynku, ale Apple zdaje się gruntownie do tego przygotowywać. Okazuje się, że Amerykanom pomaga w tym przedsięwzięciu LG Display.

Składany iPhone to wciąż melodia przyszłości, ale niejednokrotnie doszły nas słuchy, że Apple nad nim ostro pracuje (podobno już od 2016 roku). Amerykanie testują dwa rodzaje składanej konstrukcji – jedna jest podobna do Samsunga Galaxy Z Fold 2, natomiast druga przypomina Galaxy Z Flip. Według ostatnich doniesień, ta ostatnia jest bliższa realizacji, aczkolwiek na pewno nie nastąpi to ani w tym, ani w przyszłym roku. Być może w 2023, ale to też nic pewnego.

Składany iPhone może mieć ekran od LG Display

Południowokoreański czebol współpracuje już z Apple. W październiku ubiegłego roku serwis The Elec podawał, że do końca 2020 roku dostarczy on ~20 mln wyświetlaczy OLED do modelu iPhone 12, natomiast ekrany do pozostałych trzech smartfonów z tej samej serii miał wyprodukować Samsung (była mowa o aż 60 mln).

Okazuje się jednak, że LG Display może dołożyć swoją cegiełkę również do składanego iPhone’a. DigiTimes donosi bowiem, że Koreańczycy pomagają Apple przy opracowaniu składanego ekranu, tworzonego z myślą o składanej konstrukcji.

LG G8X z LG Dual Screen
fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl

W tym miejscu warto przypomnieć, że Samsung również czynnie bierze w tym udział i już od dłuższego czasu dostarcza Apple testowe wyświetlacze, które można zastosować w składanym urządzeniu.

Na razie nie wiadomo, czy Amerykanie i w tym przypadku zdywersyfikują dostawców składanych ekranów, skoro współpracują zarówno z Samsung Display, jak i LG Display. Prace wciąż zdają się być dalekie od ukończenia, ponieważ – jak już zostało wspomniane – składany iPhone nie zadebiutuje wcześniej niż w 2023 roku.

Apple ma zatem bardzo dużo czasu, aby wielokrotnie zmienić projekt swojego składanego smartfona. Niewykluczone, że producent całkowicie zrewiduje swoją koncepcję i wymyśli jeszcze coś innego. Jednocześnie konkurencja już coraz aktywniej działa w tym segmencie i ciekawe, jak daleko odskoczy Apple, gdy na rynku zadebiutuje pierwszy składany iPhone.