Brzydkie i drogie etui Apple Smart Battery Case do nowych iPhone’ów już dostępne

Właściciele najnowszych smartfonów z logo nadgryzionego jabłka – iPhone’a 11, iPhone’a 11 Pro lub iPhone’a 11 Pro Max – mogą kupić etui Apple zapewniające dłuższy czas pracy. W oficjalnym sklepie dostępny jest już Smart Battery Case do tegorocznych iPhone’ów.

Niezbyt atrakcyjny wygląd

Etui Smart Battery Case nie jest zupełną nowością w portfolio firmy z Cupertino. Zadebiutowało ono po premierze iPhone’a 6S w 2015 roku. Już wtedy wzbudziło sporo emocji swoim wyglądem – większość osób zgodnie twierdziło, że mamy do czynienia z jednym z najbrzydszych produktów w historii Apple.

Cóż, klientom najwidoczniej nie przeszkadza wątpliwa atrakcyjność Smart Battery Case. Etui jest ciągle produkowane i pojawiają się wersje na kolejne smartfony Apple. Najnowsze wydanie przeznaczone jest dla użytkowników tegorocznych iPhone’ów.

Tak samo, jak w poprzednich wersjach, na plecach umieszczona jest spora i wyraźnie wystająca wysepka. To w niej znajduje się dodatkowy akumulator. Bardziej złośliwi wskazują, że przez wysepkę Smart Battery Case jest odpowiednikiem Fiata Multipli w świecie etui.

Dłuższy czas pracy i specjalny przycisk

Pomijając wizualne odczucia, trzeba przyznać, że Smart Battery Case to naprawdę przydatne akcesorium. W końcu wydłuża ono czas pracy na jednym ładowaniu, co może okazać się niezwykle przydatne podczas podróży, gdy nie mamy łatwego dostępu do gniazdka.

Apple nie podaje szczegółowych informacji – na stronie przeczytamy, że etui zapewnia nawet do 50% dłuższy czas pracy. Dotyczy to wszystkich iPhone’ów 11. Testy wykonano na przedprodukcyjnych egzemplarzach iPhone’ów i oprogramowania w połączeniu z przedprodukcyjnymi wersjami etui Smart Battery Case. Polegały one na wielokrotnym odtwarzaniu filmu o długości 2 godzin 23 minut zakupionego w iTunes Store.

Etui wyposażone jest w specjalny przycisk do uruchamiania aplikacji aparatu. Należy zaznaczyć, że takowego nie znajdziemy w samych iPhone’ach. Działa on zarówno na odblokowanym, jak i zablokowanym smartfonie. Krótkie naciśnięcie pozwala zrobić zdjęcie, z kolei dłuższe przytrzymanie służy do nagrywania wideo.

Smart Battery Case można ładować za pomocą kabla Lightning, a także bezprzewodowo na ładowarkach zgodnych ze standardem Qi. Na koniec zostawiłem najmniej przyjemną informację – niezależnie od tego, czy posiadamy iPhone’a 11, czy model 11 Pro Max, za etui musimy zapłacić aż 619 złotych. Tyle samo kosztowało podobne akcesorium do iPhone’ów XR, XS i MS Max.

Polecamy również:

Za kilkanaście dni kolejna konferencja Apple, ale nie mamy dużych oczekiwań

źródło: Apple