Etui Smart Battery Case do iPhone’ów XS, XS Max i XR już dostępne, ale Apple upadło na głowę z cenami

Cała branża wyśmiała Apple, kiedy w 2015 roku wprowadziło do sprzedaży pierwsze etui Smart Battery Case do iPhone’ów 6 i 6S. Mimo to, klienci muszą najwyraźniej je kupować, skoro producent przygotował podobne akcesorium do iPhone’a 7, a teraz również do iPhone’ów XS, XS Max i XR. Tym razem koncern z Cupertino mocno jednak przesadził z cenami.

Podczas prezentacji zeszłorocznych iPhone’ów Apple zapewniało, że energii zgromadzonej w ich akumulatorach bez problemu wystarczy na jeden pełny dzień pracy. Dla większości użytkowników będzie to wynik zupełnie w porządku, ponieważ najczęściej i tak ładujemy swoje smartfony codziennie lub co 1,5 dnia (rzadziej co dwa dni lub więcej).

Dla niektórych taki zapas energii może jednak okazać się niewystarczający. Apple dostrzegło to już kilka lat temu, kiedy wprowadziło do sprzedaży pierwsze etui Smart Battery Case do iPhone’ów 6 i 6S. I chociaż cała branża wyśmiała jego „garb”, to identyczne akcesorium powstało również do iPhone’a 7. W jednym i drugim przypadku producent ustalił jego cenę na 479 złotych.

Najwyraźniej cały czas istnieje zapotrzebowanie na etui Smart Battery Case, ponieważ Apple właśnie wprowadziło do sprzedaży wersje do iPhone’ów XS, XS Max i XR. Najnowsza odsłona tego akcesorium różni się jednak od poprzednich, ponieważ nie ma już „garba” – dodatkowy akumulator został dosunięty do dolnej krawędzi, przez co całość wizualnie wygląda znacznie lepiej. Do tego producent znacznie zredukował dolną ramkę, dzięki czemu etui nie zwiększa tak bardzo gabarytów smartfona.

Zdecydowanie można więc pochwalić i docenić Apple za to, że sprawiło, iż etui Smart Battery Case nie wygląda już tak strasznie śmiesznie – jego odświeżony design jest jak najbardziej do zaakceptowania. W przeciwieństwie do cen, ponieważ każde akcesorium kosztuje aż… 619 złotych, czyli o 140 złotych więcej niż modele do starszych iPhone’ów!

Oczywiście to klienci zadecydują, czy chcą chodzić z dużo tańszym power bankiem w ręce i być uwiązani dodatkowym kablem, czy wolą już zainwestować wspomnianą kwotę w etui Smart Battery Case, które niewątpliwie jest znacznie poręczniejsze. Wybór jest, decyzja należy do użytkowników.

Specyfikacja etui Smart Battery Case do iPhone’ów XS, XS Max i XR

Model iPhone XS iPhone XS Max iPhone XR
Czas rozmów do 33 godzin do 37 godzin do 39 godzin
Czas pracy w internecie do 21 godzin do 20 godzin do 22 godzin
Czas odtwarzania wideo do 25 godzin do 25 godzin do 27 godzin

Źródło: Apple