(fot. pixabay.com)

Za kilkanaście dni kolejna konferencja Apple, ale nie mamy dużych oczekiwań

Firma z Cupertino zapowiedziała kolejną konferencję, która tym razem odbędzie się 2 grudnia 2019 roku w Nowym Jorku. Slogan na zaproszeniu brzmi: Kochane przez miliony. Stworzone przez najlepszych, dlatego nie mamy dużych oczekiwań w stosunku do tego wydarzenia.

Reklama

Najlepsze aplikacje i gry

Apple zazwyczaj udostępnia komunikat prasowy, w którym przedstawia najlepsze aplikacje i gry z minionego roku. Tym razem firma Tima Cooka najwidoczniej zamierza zorganizować specjalne wydarzenie, aby nagrodzić najlepszych twórców oprogramowania.

Reklama

Zazwyczaj najważniejsze konferencje Apple transmitowane są na żywo – np. WWDC, premiera nowych iPhone’ów, innych urządzeń czy usług. Nie wiadomo, czy grudniowe wydarzenie również zostanie udostępnione jako materiał wideo. Nie brakuje głosów, że mamy jednak do czynienia z bardziej zamkniętą imprezą, skierowaną wyłącznie do deweloperów.

Prawdopodobnie to pierwsze tak duże wydarzenie Apple, które skupi się wyłącznie na aplikacjach i grach. Owszem, firma organizuje konferencje WWDC poświęcone oprogramowaniu, ale służą ona przede wszystkim do zaprezentowania nadchodzących nowości w systemach operacyjnych – macOS, iOS, tvOS, watchOS i iPadOS.

Bez sprzętowych premier?

Wcześniejsze, nieoficjalne informacje sugerowały październikową konferencję. Apple jednak nie zorganizowało żadnego wydarzania – bezprzewodowe słuchawki AirPods Pro i 16-calowego MacBook Pro wprowadzono do oferty ogłaszając ich premierę z wykorzystaniem komunikatu prasowego.

Na początku grudnia raczej nie zobaczymy nowego urządzenia. Jak już wspomniałem, wydarzenie zostanie poświęcone najlepszym aplikacjom i grom 2019 roku. Na sprzętowe nowości raczej będziemy musieli poczekać do pierwszego kwartału nadchodzącego roku. Możliwe, że wówczas Apple odświeży ofertę iPadów.

Jeśli chodzi o premiery urządzeń, to należy mieć na uwadze, że 2020 rok zapowiada się naprawdę interesująco. Według wielu źródeł, Apple ma wreszcie znacząco odświeżyć wygląd iPhone’ów – podobno mamy zobaczyć największe zmiany od momentu zaprezentowania iPhone’a X. Należy również oczekiwać nowej generacji Apple Watcha i odświeżenia mniejszych MacBooków Pro. Pojawią się również plotki o okularach rozszerzonej rzeczywistości, aczkolwiek ostatnie informacje wskazują na premierę dopiero w 2022 roku.

Oczywiście w przyszłym roku poznamy także nowe wersje systemów operacyjnych – iOS 14, iPadOS 14, macOS 10.16, watchOS 7 i tvOS 14.

Polecamy również:

Apple po raz kolejny aktualizuje iOS oraz iPadOS

źródło: 9to5Mac, CNBC