App Store Awards 2021 logo
(źródło: Apple)

Oto najlepsze aplikacje i gry w App Store. Możecie też już sprawdzić swoje Apple Music Replay 2022

Końcówka roku to czas podsumowań, a gigant z Cupertino jak najbardziej ma co podsumowywać. Amerykański producent ogłosił dziś zwycięzców konkursu App Store Awards 2022, a także poinformował, że na użytkowników czeka już Apple Music Replay 2022.

App Store Awards 2022 – najlepsze aplikacje i gry 2022 roku

W konkursie App Store Awards 2022 wyróżniono 16 aplikacji i gier, które zainspirowały użytkowników do głębszego zaangażowania się w świat, poszerzenia wyobraźni oraz pozostania w kontakcie z przyjaciółmi i bliskimi. Zostały one wyróżnione przez globalny zespół redakcyjny za dostarczenie wyjątkowych doświadczeń i głęboki wpływ kulturowy.

Tegoroczni laureaci nagrody App Store na nowo opracowali nasze doświadczenia z aplikacjami, które zapewniają świeże, przemyślane i oryginalne perspektywy. Tim Cook, CEO Apple

Najlepsze aplikacje w App Store w 2022 roku:

Najlepsze gry w App Store w 2022 roku:

Ponadto nagrodzono pięć produkcji w kategorii Cultural Impact (pol. Wpływ kulturowy) za trwały wpływ na życie ludzi i kulturę:

Według producenta tegoroczni zwycięzcy zachęcają użytkowników do głębszego zaangażowania się w swoje emocje, autentycznego łączenia się z innymi oraz oddania hołdu swojemu dziedzictwu i pokoleniom, które żyły przed nimi, jednocześnie wyobrażając sobie, jak dziś stworzyć lepszy świat.

Każdy zwycięzca App Store Awards 2022 otrzyma fizyczną statuetkę z logo App Store, wtopionym w aluminium, które w 100% pochodzi z recyklingu (widoczna na samej górze artykułu). Przy okazji producent informuje, że obecnie w App Store znajduje się 1,8 mln aplikacji, a każdego tygodnia sklep odwiedza ponad pół miliarda ludzi ze 175 regionów.

Gigant z Cupertino ogłosił dziś również zwycięzcę Apple Podcasts Award 2022 – został nim Slow Burn za ostatni sezon Roe v. Wade. Dla niego też przygotowano specjalną statuetkę:

Apple Podcasts Award Show of the Year 2022
źródło: Apple

Apple Music Replay 2022 dostępne od dziś

Jeśli korzystacie na co dzień z tej platformy, możecie już sprawdzić swoje Apple Music Replay 2022, czyli wykaz najczęściej słuchanych piosenek, artystów, albumów i gatunków.

Jednocześnie producent ogłosił, że tegoroczne podsumowanie dostarczy użytkownikom więcej informacji na temat tego, co słuchali w minionym roku, a także zapewni nowe funkcje, jak spersonalizowaną rolkę z najciekawszymi podsumowaniami. Ponadto dowiecie się, czy jesteście w setce osób, które najczęściej słuchały piosenek danego artysty lub utworów z określonego gatunku muzycznego.

Apple Music Replay 2022 będzie dostępne do 31 grudnia 2022 roku, bowiem od 1 stycznia 2023 roku usługa będzie od nowa zbierała dane, aby następnie przedstawić Wam nowe podsumowanie pod koniec roku. Jeśli chcecie, możecie podzielić się Waszymi listami z innymi, na przykład na swoich social mediach – czekamy na nie w komentarzach na Tabletowo.pl i na Facebooku Tabletowo!