Apple Arcade i Apple TV+ – poznaliśmy ceny nowych usług

Tegoroczna wrześniowa konferencja Apple rozpoczęła się od przedstawienia usług, które stają się coraz ważniejszym filarem finansowym firmy Tima Cooka. Dowiedzieliśmy się więcej o Apple Arcade i Apple TV+.

Obie usługi zostały po raz pierwszy pokazane na tegorocznej marcowej konferencji, ale wówczas nie poznaliśmy dość podstawowej informacji, czyli ceny. Pozostały wyłącznie domysły i niepotwierdzone informacje, aż do dziś.

Apple Arcade – usługa dla graczy preferujących smartfony i tablety

Nie mamy do czynienia z usługą, która ma zdobyć serca użytkowników Xboksa czy Playstation. Apple Arcade to gry dostępne na iPhonie, iPadzie, Apple TV, a także MacBooku.

Oferta składać będzie składać się przede wszystkim z mniej rozbudowanych produkcji, w które zagramy chociażby czekając w kolejce do lekarza lub podróżując autobusem. Oczywiście może pojawić się kilka większych tytułów, ale wciąż będą to gry bliższe tym mobilnym.

No dobrze, to wszystko wiedzieliśmy już wcześniej. Jak przedstawia się cena usługi? Apple ogłosiło, że za Apple Arcade zapłacimy 4,99 dolarów, a pierwszy miesiąc będzie darmowy. Usługa wystartuje 19 września.

Apple TV+ – oryginalne produkcje, seriale i filmy od Apple

Kolejną ważną usługą, która dołączy do portfolio firmy z Cupertino jest Apple TV+. Mimo wielu podobieństw, nie należy jej traktować jako zagrożenia dla Netflixa. Oferta Apple będzie składać się z „łagodniejszych” produkcji, najczęściej skierowanych dla całej rodziny.

Na początek w Apple TV+ pojawi się m.in. kilka seriali wyprodukowanych przez Apple. Wśród nich znajdzie się See i Dickinson. W pierwszym zobaczymy Jasona Momoa. Ten drugi przedstawi historię poetki Emily Dickinson. Oferta autorskich produkcji obecnie nie zapowiada się jakoś wyjątkowo ciekawie, ale z czasem mają dołączyć kolejne tytuły.

Za Apple TV+ zapłacimy tylko 4,99 dolarów w planie rodzinnym, co zapowiada się całkiem interesująco. Oczywiście jeśli baza seriali i filmów będzie atrakcyjna. Usługa startuje 1 listopada. Warto dodać, że przy zakupie iPhone’a, iPada lub Maca zyskamy darmowy dostęp do Apple TV+ przez cały rok.

Apple Arcade i Apple TV+ – ceny w Polsce

Niestety, ceny w Polsce są wyższe. Obie usługi kosztują po 24,99 zł za miesiąc. Apple więc nie zdecydowało się na specjalny cennik dla naszego regionu, a szkoda – 24,99 zł wydaje się już mniej atrakcyjną kwotą za dostęp Apple Arcade czy Apple TV+.