(fot. pixabay.com)

Apple ma pokazać okulary AR później, niż początkowo sądziliśmy

W Cupertino mają trwać prace nad zupełnie nowym produktem z logo nadgryzionego jabłka. Apple ma szykować własny zestaw do rozszerzonej rzeczywistości.

Okulary Apple Glasses w 2022 roku?

Od premiery pierwszej generacji Apple Watcha i słuchawek AirPods nie zobaczyliśmy nowego produktu Apple, który odczuwalnie wpłynąłbym na rynek. Owszem firma Tima Cooka pokazała inteligentny głośnik HomePod, ale nie okazał się hitem sprzedażowym i tak naprawdę nie pozwolił wejść w nowy segment rynku.

Reklama

Patrząc na słabnącą sprzedaż iPhone’ów, można odnieść wrażenie. że Apple faktycznie potrzebuje nowego sprzętu, za którym ustawiłyby się kolejki przy oficjalnych sklepach. Jasne, na znaczeniu zyskują usługi, ale bez urządzeń i całego ekosystemu nie stanowią one aż takiego zagrożenia dla konkurencji.

Nieoficjalny koncept okularów Apple. (fot. 9to5Mac)

Niewykluczone, że tym nowym, wyczekiwanym urządzeniem będą okulary rozszerzonej rzeczywistości. Według The Information, projekt potocznie określany jako Apple Glasses miał zostać ogłoszony na zamkniętym spotkaniu w Steve Jobs Theater w Apple Park.

Najnowsze informacje wskazują, że premiera podstawowej wersji Apple Glasses miałaby się odbyć w 2022 roku, czyli dwa lata później niż sugerowały wcześniejsze raporty. Ponadto, w 2023 roku ma zostać wprowadzona bardziej elegancka wersja okularów AR.

Wspomniane spotkanie miało zostać poprowadzone przez Mike’a Rockwella, który w Apple kieruje zespołem zajmującym się wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością. Według nieoficjalnych informacji, cały projekt ma skupiać ogromną liczbę pracowników firmy, co sugeruje, że Apple ma poważne plany związane z rozwojem własnych okularów.

Wciąż mało wiemy o okularach Apple

Niestety, obecnie niewiele wiadomo o wyglądzie i funkcjach urządzenia. Co więcej, pojawiają się nieścisłości dotyczące daty premiery. Serwis Bloomberg twierdzi, że Apple celuje jednak w 2020 rok. Datę tą potwierdza również analityk Ming-Chi Kuo, któremu zawdzięczamy wiele sprowadzonych przecieków o produktach z logo ugryzionego jabłka. Kuo dodaje, że Apple Glasses miałyby trafić na sklepowe półki już w czwartym kwartale 2020 roku, a ich produkcja ma rozpocząć się w drugim kwartale.

Warto wspomnieć, że w iOS 13 odkryto dowód potwierdzający, że Apple faktycznie testuje własny zestaw rozszerzonej rzeczywistości.

Polecamy również:

Apple zgłasza kolejny patent. Tym razem Touch ID dla zegarka

źródło: 9to5Mac, The Information, Bloomberg