Apple po raz kolejny aktualizuje iOS oraz iPadOS
(fot. pixabay.com)

Apple po raz kolejny aktualizuje iOS oraz iPadOS

Apple wciąż intensywnie łata swój system dla urządzeń mobilnych. Nie minęły nawet dwa tygodnie od poprzedniej łaty i o to mamy kolejny pakiet poprawek, podnoszący system iOS oraz iPadOS do wersji 13.2.3.

Zawartość iOS 13.2.3

Zestaw poprawek dla iPhone jest tym razem stosunkowo niewielki i ma zaledwie 103,7 MB. Zgodnie z załączoną listą zmian, usuwa kilka poważniejszych błędów:

  • naprawia działanie wyszukiwarki w aplikacjach Poczta, Notatki i Pliki
  • naprawia problem z wyświetlaniem zdjęć, linków i załączników w Wiadomościach
  • rozwiązuje problem z pobieraniem danych w tle przez aplikacje
  • naprawia błędy pobierania wiadomości w aplikacji Poczta oraz problemy we współpracy z serwerami pocztowymi Exchange prowadzące do kłopotów z dołączanie oryginalnych wiadomości w odpowiedziach

 

Co dalej?

To oczywiście bardzo cieszy, że producent szybko reaguje na zgłaszane błędy i aktualizuje swoje urządzenia. Nie można jednak oprzeć się wrażeniu, że iOS 13 jakoś… nie wyszedł. Oczywiście co roku każdy nowy iOS ma swój bagaż błędów i jest intensywnie łatany po premierze, jednak iOS 12 w dwa miesiące po premierze można było uznać już za dopracowany i stabilny. Tymczasem nie dość, że niektóre zapowiadane nowe funkcje trafiły do iOS 13 ze sporym opóźnieniem (choćby Deep Fusion, dodany w wersji 13.2) to jeszcze po drodze pojawiły się naprawdę poważne wpadki – takie choćby jak błędy związane z multitaskingiem, które teoretycznie usuwał pakiet poprawek z 11 listopada, a które mimo to w mniejszym zakresie występowały u niektórych użytkowników. Przy czym ja akurat zaliczam się do szczęśliwców, gdyż większość kłopotów z oprogramowaniem mnie ominęła i znam je tylko z kolejnych changelogów.

W najbliższym czasie (zapewne pod koniec listopada lub na początku grudnia) możemy się spodziewać kolejnej aktualizacji, o numerze 13.3. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie szczęśliwsza dla użytkowników.

Źródło: Apple, własne