instagram
(źródło: pixabay)

Instagram testuje funkcję autodestrukcji wiadomości

Kolejny komunikator Facebooka może wkrótce zapewnić funkcję automatycznie usuwanych wiadomości.

Reklama

Wiadomości, które same znikają

W planach największego serwisu społecznościowego na świecie jest zintegrowanie Messengera, WhatsAppa i Instagrama. Nie, celem nie jest stworzenie jednej platformy czy aplikacji. Facebook chce zapewnić możliwość komunikacji niezależnie od używanego komunikatora. Przykładowo, użytkownik Messengera będzie mógł porozmawiać ze znajomym, który korzysta z WhatsAppa.

Reklama

Nic więc dziwnego, że w aplikacjach Facebooka dostępne są lub wkrótce będą podobne funkcje. Messenger oferuje już tajne rozmowy, które pozwalają ustawić czas, po jakim wysyłane wiadomości zostaną automatycznie usunięte. Jak wiemy, funkcja autodestrukcji jest obecnie rozwiajana w WhatsAppie, a niebawem powinna również zawitać do Instagrama.

Instagram testuje nowy sposób wysyłania wiadomości

Programistka Jane Manchun Wong, która specjalizuje się w inżynierii wstecznej i prześwietlaniu oprogramowania, odkryła nową funkcję w kodzie aplikacji Instagrama. Okazuje się, że twórcy testują automatyczne usuwanie wiadomości.

Wiadomości znikają już po wyjściu z rozmowy, a więc działa to inaczej niż w Messengerze, w którym użytkownik może wybrać czas, po jakim nastąpi autodestrukcja. Należy jednak zaznaczyć, że mamy do czynienia z funkcją będącą na bardzo wczesnym etapie rozwoju.

Niewykluczone, że w kolejnych aktualizacjach zostanie wprowadzone rozwiązanie zbliżone do tego z Messengera. To wysoce prawdopodobny scenariusz, bowiem WhatsApp również ma oferować możliwość określenia czasu, po którym wiadomość zostanie automatycznie skasowana.

Instagram potwierdził, że faktycznie funkcja jest w fazie rozwoju. Nie poznaliśmy jednak żadnych szczegółów ani przybliżonej daty wprowadzenia opcji usuwania wiadomości u wszystkich użytkowników.

Komunikator Instagrama staje się coraz ważniejszy

Facebook najwidoczniej nie traktuje już komunikatora wbudowanego w Instagram tylko jako dodatku do całej platformy. Według wcześniejszych informacji, w planach jest stworzenie oddzielnej aplikacji, która posłuży wyłącznie do komunikacji ze znajomymi z Instagrama.

Ponadto, przeglądarkowy Instagram wkrótce zostanie rozbudowany i z komunikatora będzie można korzystać również na komputerze. Całość ma działać podobnie jak podczas pisania w mobilnej aplikacji.

Polecamy również:

Instagram podpowie, kogo nie warto już obserwować

źródło: TNW

Reklama