(fot. pixabay.com)

WhatsApp wkrótce otrzyma funkcję autodestrukcji wiadomości

Cieszący się dużą popularnością komunikator WhatsApp niebawem zyska przydatną funkcję. Twórcy aplikacji pracują bowiem nad automatycznie usuwanymi wiadomościami.

WhatsApp wkrótce ze znikającymi wiadomościami

Serwis WABetaInfo informuje o zmianach znalezionych w testowym wydaniu WhatsAppa w wersji 2.19.348 na Androida. Jak przed chwilą wspomniałem, aplikacja otrzymała możliwość autodestrukcji wysłanych wiadomości. Należy mieć na uwadze, że opcja pozostaje obecnie we wczesnej fazie rozwoju i jest ukryta.

Funkcja automatycznego usuwania wiadomości pojawiła się już wcześniej w wydaniu beta komunikatora. Wówczas nazywała się „Znikające wiadomości”, ale wygląda na to, że pierwsze wdrożenie nie spełniło oczekiwań. Teraz nazwa została zmieniona na „Usuń wiadomość”. Mimo wykonanych prac, rozwiązanie prawdopodobnie dalej sprawia problemy – wciąż są prowadzone zamknięte testy. WhatsApp najwidoczniej chce mieć pewność, że w dniu udostępnienia całość będzie poprawnie działać u wszystkich użytkowników.

(fot. WABetaInfo)

Komunikator pozwala na określenie czasu, po którym wiadomość zostanie automatycznie skasowana. Do wyboru mamy: godzinę, dzień, tydzień, miesiąc i rok. Ponadto, administratorzy mogą wyłączyć dostępność funkcji w konwersacjach grupowych.

Nowość powinna spodobać się osobom ceniącym prywatność. W końcu nie zawsze chcemy, aby wysłana wiadomość z ważnymi informacjami była cały czas dostępna. Szczególnie jeśli uczestniczymy w rozmowach grupowych, które często poszerzają się o nowych uczestników.

Niestety, nie wiemy kiedy WhatsApp zdecyduje się wprowadzenie autodestrukcji wysłanych wiadomości w stabilnej wersji komunikatora. Finalnie funkcja powinna pojawić się zarówno w aplikacji na Androida, jak i iOS. Najpewniej zobaczymy ją również na innych platformach, na których dostępny jest WhatsApp.

WhatsApp i inne nowości

Prawdopodobnie jedną z najbardziej oczekiwanych zmian jest wdrożenie ciemnego motywu. Cóż, obecnie trzeba po prostu czekać – Dark Mode od dłuższego czasu pozostaje w fazie testów w aplikacji na Androida i iOS.

Ostatnie aktualizacje wprowadziły natomiast nowe ustawienia prywatności dla grup i obsługę czytnika linii papilarnych na Androidzie. Dzięki temu, można wykorzystać biometrię do zabezpieczenia całej aplikacji. Oczywiście opcja dostępna jest również na sprzęcie Apple – wspierany jest czytnik linii papilarnych Touch ID i system rozpoznawania twarzy Face ID.

źródło: WABetaInfo