instagram
(źródło: Pexels)

Instagram podpowie, kogo nie warto już obserwować

Nowa funkcja, która jest właśnie wdrażana w mobilnej aplikacji, powinna pomóc użytkownikom Instagrama w uporządkowaniu listy obserwowanych kont.

Instagram z opcją sortowania listy obserwowanych

Korzystając z serwisów społecznościowych, szczególnie jeśli profil założyliśmy kilka lat temu, możemy zgromadzić dużą liczbę śledzonych kont. Z czasem, treści publikowane przez wybranych użytkowników przestają nas interesować. Owszem, można wówczas ręcznie rezygnować z obserwowania, ale często tego nie robimy i po prostu pomijamy niektóre posty.

Nie porządkując regularnie śledzonych kont, wydłużamy listę już nieciekawych profili. Może to doprowadzić do sytuacji, gdy będziemy mieli kilkanaście lub kilkadziesiąt zwykłych użytkowników i profili różnych marek, z którymi nie mamy już kontaktu lub z pewnych względów nie chcemy ich obserwować. Usunięcie tych wszystkich kont, przy dużej liczbie znajomych i polubionych stron, najpewniej będzie wymagało sporo czasu.

Twórcy Instagrama postanowili pomóc swoim użytkownikom w sprzątaniu. W sekcji „Obserwowani” zostały wprowadzone dwie kategorie, pozwalające szybko posortować profile na „Najczęściej wyświetlane w aktualnościach” i te z „Najmniejszą liczbą interakcji”.

Co ciekawe, w przypadku listy najczęściej wyświetlanych widzę wyłącznie konta marek. Z kolei w drugiej kategorii, pojawiają się również moi znajomi. Najwidoczniej właśnie takie wytyczne są stosowane podczas sortowania – serwis The Verge zauważył identyczną zasadę działania.

Muszę przyznać, że trafność automatycznie wybieranych kont jest wysoka. Dzięki temu, nowość faktycznie może okazać się przydatna, gdy postanowimy ograniczyć liczbę obserwowanych użytkowników.

To już kolejna opcja sortowania na Instagramie

Firma wcześniej już wdrożyła możliwość posortowania listy wszystkich obserwowanych kont. Wówczas użytkownicy otrzymali trzy opcje – domyślnie, najwcześniej i najpóźniej dodane. Nie jest to rozwiązanie równie przydatne, jak opisana wyżej funkcja. Raczej mamy do czynienia z ciekawostką, pozwalającą sprawdzić, kogo najwcześniej zaczęliśmy obserwować.

Wracając do sortowania według „Najczęściej wyświetlane w aktualnościach” i „Najmniejsza liczba interakcji”, to obie kategorie powinny być już widoczne w aplikacji na iOS. Z kolei na smartfonach z Androidem prawdopodobnie trzeba jeszcze trochę poczekać.

Polecamy również:

Komunikator Instagrama trafi do przeglądarki. Firma ogłasza testy

źródło: The Verge, Instagram