instagram
(źródło: Pexels)

Instagram Threads, czyli podobno zupełnie nowy komunikator Facebooka

Snapchat, Messenger, WhatsApp i Telegram. Rynek jest przepełniony aplikacjami do komunikacji ze znajomymi. Mimo tego, Facebook może pracować nad jeszcze jednym komunikatorem, który będzie skierowany dla użytkowników Instagrama.

Reklama

Nowy komunikator Instagrama to Threads

Serwis The Verge informuje o pracach prowadzonych w Facebooku, które mają na celu dostarczenie nowego komunikatora. Aplikacja ma nazywać się Threads i pozwoli na wymienianie wiadomości oraz innych plików pomiędzy użytkownikami Instagrama.

Reklama

W założeniach komunikator ma zachęcać do prowadzenia rozmów z najbliższymi znajomymi – osobami znajdującymi się na liście Bliscy znajomi w Instagramie. Za jej pomocą nie tylko wyślemy wiadomość, ale także podzielimy się obecną lokalizacją, zdjęciami, wideo, a nawet poinformujemy o stanie akumulatora w smartfonie czy udostępnimy aktualną prędkości przemieszczania się. Warto zauważyć, że niektóre z wymienionych funkcji dostępne są już w głównej apce Instagrama w sekcji z relacjami.

Aplikacja może być bliższa Snapchatowi niż bardziej klasycznym komunikatorom, jak WhatsApp czy Telegram. Niewykluczone, że właśnie za jej pomocą Facebook chce pozyskać większą bazę użytkowników Snapchata, którym nie wystarczają funkcje zbliżone do Snapchat Story dostępne już w Messengerze i Instagramie.

(fot. The Verge)

Jedną z ciekawszych opcji może być automatyczne udostępnianie. Osoby, które znajdują się na liście Bliscy znajomi w Instagramie, będą miały dostęp do bieżąco odświeżanych statusów. Przykładem może być lokalizacja czy obecna prędkość jazdy samochodem.

Z kolei komunikacja za pomocą wiadomości ma przypominać rozwiązanie, które dostępne jest już w Instagramie. Możliwe, że firma chce w ten sposób umożliwić kontakt nie tylko z osobami korzystającymi z nowego komunikatora, ale także z pozostałymi użytkownikami Instagrama.

Nie jest jeszcze jasne, kiedy komunikator Threads miałby zostać udostępniony wszystkim zainteresowanym. Obecnie mają być prowadzone wewnętrzne testy w Facebooku. Należy również mieć na uwadze, że nie jest to oficjalna informacja – Instagram odmówił komentarza.

Instagram już wcześniej próbował sił na rynku komunikatorów

Nie, nie chodzi o funkcję bezpośrednich wiadomości w głównej aplikacji. Firma wcześniej już testowała aplikację Direct. Komunikator otrzymał możliwość wysłania wiadomości do innych użytkowników Instagrama, a także zestaw opcji, które wcześniej zostały „skopiowane” ze Snapchata.

Rozwiązanie najwidoczniej się nie sprawdziło – Instagram zamknął eksperyment o nazwie Direct.

Polecamy również:

Instagram: oto dwie funkcje, które pomogą walczyć z brzydkimi komentarzami

źródło: The Verge