instagram
(źródło: pixabay)

Komunikator Instagrama trafi do przeglądarki. Firma ogłasza testy

Często rozmawiasz ze znajomymi na Instagramie? Wkrótce będziesz mógł to robić z poziomu przeglądarki internetowej na komputerze.

Uboższa wersja aplikacji

Instagram od dłuższego czasu oferuje webową wersję serwisu, która dostępna jest na desktopie, niezależnie od zainstalowanego systemu operacyjnego. Wystarczy w przeglądarce internetowej wpisać adres Instagram.com. To wygodne rozwiązanie, bowiem nie musimy za każdym razem sięgać po smartfon, aby skorzystać z serwisu społecznościowego.

Instagram w przeglądarce nie zapewnia jednak pełnej funkcjonalności mobilnej aplikacji. Owszem, możemy przeglądać zdjęcia, dawać serduszka, komentować, oglądać relacje, a także dodawać nowych znajomych. Nie są natomiast dostępne inne opcje, jak chociażby wrzucanie zdjęć, reagowanie na relacje czy wiadomości bezpośrednie.

Instagram Direct na komputerze

Przeglądarkowy Instagram wkrótce zostanie rozbudowany i otrzyma jedną z bardziej wyczekiwanych funkcji. Nie, nie będzie to możliwość dodawania zdjęć, ale użytkownicy i tak będą zadowoleni. Firma ogłosiła, że właśnie rozpoczyna testy wiadomości bezpośrednich na desktopie.

Niewielki procent użytkowników serwisu otrzyma dostęp Instagram Direct, czyli wbudowanego komunikatora. Dzisiejsze wdrożenie jest tylko testem, który ma sprawdzić działanie nowej funkcji i ewentualnie pozwolić na wyłapanie błędów. Informacje na temat masowego udostępnienia nie są jeszcze znane.

(fot. The Verge)

Doświadczenie podczas korzystania z komunikatora w przeglądarce internetowej ma być bardzo zbliżone do używania mobilnej aplikacji. Nową rozmowę można rozpocząć z ekranu Instagram Direct, a także wchodząc na profil użytkownika. Nie zabrakło możliwości tworzenia konwersacji grupowych. Wersja webowa zapewnia też dodawanie zdjęć do rozmowy, reagowanie serduszkiem na wiadomości oraz pogląd liczby nieodebranych powiadomień. Ponadto, jeśli w przeglądarce włączymy powiadomienia dla całej witryny, to na pulpicie zobaczymy komunikaty o nowej wiadomości.

Warto zauważyć, że to kolejny komunikator Facebooka, z którego będzie można korzystać w przeglądarce. Firma oferuje już Messengera, a także WhatsAppa. To dobrze, bowiem użytkownicy mają większy wybór i nie muszą ograniczać się do jednej usługi, gdy korzystają z kilku różnych urządzeń.

Niewykluczone, że niebawem wystarczy tylko jedna aplikacja i jedna strona internetowa, aby pozostać w kontakcie ze znajomymi, niezależnie jakiej platformy Facebooka używamy. Mark Zuckerberg w zeszłym roku zapowiedział bowiem zintegrowanie Messengera, WhatsAppa i Instagrama.

Polecamy również:

Instagram bez fake newsów? Serwis rozpoczyna walkę z dezinformacją

źródło: The Verge