Android Auto
(fot. Tabletowo.pl)

Korzystasz z dwóch kart SIM? Wreszcie nie będzie to problemem w Android Auto

Jedną z podstawowych funkcji oferowanych przez Android Auto jest możliwość wykonywania połączeń. Do niedawna oprogramowanie miało pewne ograniczenia w kwestii obsługi dwóch kart SIM, ale na szczęście właśnie się to zmienia.

Ospałość Google jest naprawdę widoczna

Mimo wysokiej popularności Android Auto, Google niezbyt chętnie rozwija swoje oprogramowanie dla kierowców. Owszem, pojawiają się nowe funkcje czy mniejsze usprawnienia, ale nowości nie są wprowadzane zbyt często. Co więcej, wiele osób skarży się na problemy ze stabilnością i ogólną jakością.

Należy jeszcze zwrócić uwagę, że niektóre podstawowe rozwiązania wprowadzane są ze sporym opóźnieniem. Dobrym przykładem jest obsługa nawigacji firm trzecich czy chociażby wsparcie dla Dual SIM. Pierwsza opcja pojawiła się niedawno, a druga dopiero teraz trafia do pierwszych użytkowników.

Ważna zmiana w Android Auto

Jak informuje serwis XDA Developers, powołując się na post umieszczony przez jednego z użytkowników Reddita, Android Auto wreszcie otrzymał wsparcie dla dwóch kart SIM. Tak, dopiero teraz Google zdecydowało się wprowadzić tak podstawową funkcję.

Android Auto Dual SIM
(fot. abhi050291, Reddit)

Warto wspomnieć, że pierwsze oficjalne wzmianki o tym rozwiązaniu pojawiły się pod koniec września tego roku. Wówczas firma z Mountain View obiecała wdrożenie Dual SIM w ciągu „najbliższych tygodni”.

Wprowadzenie wsparcia dla dwóch kart SIM to naprawdę ważna zmiana dla wielu osób. Wcześniej bowiem połączenia były wykonywane z karty SIM ustawionej jako domyślna. Natomiast teraz, przed wykonaniem połączenia, dostępna jest opcja umożliwiająca wybór numeru, z którego chcemy zadzwonić.

Wyczekiwana funkcja jest wdrażana w najnowszej aktualizacji oprogramowania – Android Auto 7.1.614554. W związku z tym, że cały proces przeprowadzany jest stopniowo, to jeszcze nie wszyscy użytkownicy mogą mieć dostęp do opisywanej nowości. Należy więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na odpowiednią aktualizację lub ręcznie pobrać plik APK.

Podejście Google do Android Auto budzi lekki niepokój. W końcu firma chce mocniej wejść w świat motoryzacji i zaczęła już dostarczać autorski system infotainment. Miejmy nadzieję, że w przypadku Android Automotive podobnych niedociągnięć i problemów będzie znacznie mniej.