Android Auto coraz częściej w motocyklach. Honda ogłosiła planowane zmiany
(fot. Honda)

Android Auto coraz częściej w motocyklach. Honda ogłosiła planowane zmiany

Oprogramowanie Android Auto, znane z nowszych samochodów, zaczyna pojawiać się w motocyklach. Honda oficjalnie zapowiedziała obsługę rozwiązania Google.

Android Auto nie tylko w samochodach

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby uruchomić Android Auto na ekranie smartfona i następnie zamocować go w dogodnym miejscu na motocyklu. W ten sposób aplikacje Google można mieć w każdym jednośladzie, ale nie jest to najwygodniejsza metoda. Android Auto wypada odczuwalnie lepiej, gdy jest wyświetlany na ekranie systemu infotainment.

Porsche z lat 60. ubiegłego wieku może mieć Apple CarPlay. Oto oficjalny sposób

Do niedawna oprogramowanie było obsługiwane wyłącznie przez systemy multimedialne w samochodach i wybranych radiach firm trzecich. Powoli zaczyna się to zmieniać, producenci motocykli coraz częściej są zainteresowani Android Auto, co z pewnością powinno ucieszyć właścicieli jednośladów. W końcu, dzięki temu zyskują wygodny dostęp do aplikacji Google (Mapy Google czy Waze), popularnych aplikacji innych firm (Spotify czy Apple Music), a także wybranych funkcji smartfona (odczytywanie i dyktowanie wiadomości lub wykonywanie połączeń).

Wszystkie opcje oferowane przez Android Auto podane są w czytelnej i intuicyjnej formie. Interfejs został bowiem dostosowany do obsługi podczas prowadzenia pojazdu. Nie wszyscy podzielają jednak moje zdanie – według badań przeprowadzonych przez brytyjską organizację IAM RoadSmart, korzystanie z Android Auto jest podobno bardziej niebezpiecznie niż jazda po kieliszku.

Honda zapowiada wsparcie dla Android Auto

Japończycy ogłosili, że Android Auto niebawem dołączy do Apple CarPlay i będzie wspierany przez wybrane modele motocykli. Warto zaznaczyć, że nie trzeba będzie kupować nowego pojazdu, aby mieć dostęp do oprogramowania Google. Wystarczy, że właściciel pobierze aktualizację systemu.

Android Auto coraz częściej w motocyklach. Honda ogłosiła planowane zmiany
(fot. Honda)

Z Android Auto będzie można korzystać w obecnej generacji turystycznego motocykla Honda Gold Wing. Interfejs zostanie wyświetlony na ekranie znajdującym się między zegarami. W przypadku smartfonów z Androidem 9 i starszym trzeba będzie pobrać aplikację Android Auto. Natomiast na urządzeniach z Androidem 10 oprogramowanie jest już wbudowane w system, więc dostęp mamy od razu po podłączeniu smartfona do samochodu lub motocykla.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Honda informuje, że odpowiednia aktualizacja, która doda wsparcie dla Android Auto, zostanie wydana już w czerwcu 2020 roku.

Polecamy również:

Android Auto w motocyklu? Harley-Davidson zapowiada oficjalne wsparcie

źródło: Honda