Nowy Android Auto test
(fot. Mateusz Budzeń, Tabletowo.pl)

W Android Auto pojawił się zupełnie nowy wskaźnik

Użytkownicy Android Auto, którzy zainstalowali ostatnią aktualizację, zaczynają zgłaszać pojawienie się zupełnie nowego wskaźnika. Jego obecność jak najbardziej można uznać za zmianę w dobrym kierunku.

Nowy wskaźnik w Android Auto

Android Auto 11.4 w stabilnej wersji został udostępniony pod koniec lutego. Wówczas jednak nie wiedzieliśmy, jakie dokładnie zmiany wprowadziło Google. Niestety, firma niezbyt często podaje jakiekolwiek szczegóły na temat nowych wersji Android Auto. Po prostu aktualizacja jest udostępniana, a użytkownicy muszą na własną rękę szukać nowości.

W związku z tym, że od wydania wersji 11.4 minęło już trochę czasu, to udało się znaleźć nowości wprowadzone przez Google. Jedną z nich jest opcja generowania podsumowań wiadomości z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, o której pisaliśmy już wcześniej. Natomiast druga funkcja to zupełnie nowy wskaźnik, który w założeniach ma ułatwić korzystanie z wybranych aplikacji.

Omawiany wskaźnik, który został zauważony przez serwis SmartDroid, to niewielka litera „P”, która pojawia się przy niektórych ikonach aplikacji. Wskaźnik zobaczymy przy tych aplikacjach, z których ze względów bezpieczeństwa można korzystać tylko na postoju. Dobrym przykładem jest apka GameSnack, która zapewnia dostęp do zbioru różnych gier.

Android Auto nowy wskaźnik P
(fot. 9to5Google)

Nowy wskaźnik sprawia, że podczas jazdy użytkownik będzie od razu wiedział, że wybranych aplikacji nie może w danym momencie uruchomić. Jak już wspomniałem, będą one działać wyłącznie po zaparkowaniu samochodu. Owszem, nie jest to wielka zmiana, ale jak najbardziej powinna ułatwić korzystanie z Android Auto.

Nowość już trafia do użytkowników

Jak dodaje serwis 9to5Google, funkcja jest powszechnie wprowadzana w Android Auto 11.4. Należy jednak mieć na uwadze, że może nie być jeszcze dostępna u wszystkich użytkowników i niektórzy będą musieli poczekać trochę dłużej.

Najnowszą wersję oprogramowania dla kierowców możecie pobrać z Google Play. Jeśli jednak jeszcze nie widzicie aktualizacji, a należycie do osób niecierpliwych, to można spróbować instalacji z wykorzystaniem pliku APK. Miejmy tylko nadzieję, że najnowsza wersja Android Auto jest dopracowana i nie zawiera żadnych poważnych błędów.