Android Auto
(fot. Mateusz Budzeń / Tabletowo.pl)

Android Auto for Phone Screens – nowa aplikacja dla kierowców już dostępna

Google wydało nową aplikację dla kierowców, która została stworzona z myślą o użytkownikach urządzeń działających pod kontrolą Androida 10. Mogą oni już pobrać Android Auto for Phone Screens.

Android Auto jednym z elementów Androida 10

W przypadku starszych wersji Androida, trzeba posiadać oddzielną aplikację Android Auto, aby móc korzystać z oprogramowania Google dla samochodów. Na wybranych smartfonach aplikacja była zainstalowana domyślnie, pozostali użytkownicy musieli ją pobrać ręcznie z Google Play.

Podejście firmy do Android Auto zmieniło się wraz z udostępnieniem Androida 10. Aplikacja została wbudowana w system, a więc nie trzeba już jej pobierać i ręcznie instalować. Wystarczy podłączyć smartfon do samochodu, aby zyskać dostęp do interfejsu Androida na ekranie systemu infotainment.

Android Auto for Phone Screens rozwiązuje jeden kluczowy problem

Google podczas scalania swojego oprogramowania dla kierowców z Androidem 10 pominęło jedną z podstawowych funkcji. Przy domyślnej konfiguracji nie można bowiem korzystać z trybu wyświetlania interfejsu na ekranie smartfona. Android Auto jest dostępny wyłącznie po połączeniu się z samochodem.

Firma wcześniej zaproponowała rozwiązanie, które w założeniach ma skutecznie zastąpić Androida Auto na ekranie smartfona – tryb samochodowy w Asystencie Google. Niestety, nie jest to pomysł, który zadowoli wszystkich użytkowników, szczególnie jeśli ktoś jest już przyzwyczajony do starszego oprogramowania. W związku z tym, Google postanowiło udostępnić Android Auto for Phone Screens.

(fot. Google)

Nowa aplikacja dla kierowców to tak naprawdę znany już dobrze Android Auto. Celem jest po prostu zapewnienie wybranym użytkownikom dostępu do oprogramowania na ekranie smartfona. W końcu nie każdy posiada nowy samochód, który wspiera Android Auto.

Android Auto for Phone Screens skierowany jest wyłącznie na urządzenia z Androidem 10, na których nie jest zainstalowana podstawowa, oddzielna aplikacja Android Auto. Oprogramowanie nie jest oficjalne dostępne w Polsce w Google Play, ale z pomocą przychodzi baza oprogramowania APK Mirror.

W przypadku Androida 9 Pie i starszych wersji, wciąż można sięgnąć po podstawową wersję Android Auto. W związku z tym, że aplikacja nie jest dostępna w naszym kraju, to przygotowaliśmy poradnik, pokazujący krok po kroku, jak zainstalować oprogramowanie na każdym smartfonie.

Polecamy również:

Android Auto w Polsce. Pokazujemy, jak zainstalować aplikację

źródło: Android Police