(fot. Mateusz Budzeń / Tabletowo.pl)

Android Auto for Phone Screen – Google szykuje nową aplikację dla kierowców

W poprzednim tygodniu pojawiły się niepokojące informacje, że Google planuje zrezygnować z interfejsu Android Auto na ekranie smartfona. Jednakże, nowe zapisy na stronach pomocy sugerują bardziej optymistyczne rozwiązanie – firma ma planować wydanie oddzielnej aplikacji o nazwie Android Auto for Phone Screens.

Duże zmiany w Android Auto?

Niedawno Android Auto przeszedł znaczące odświeżenie interfejsu. Nowe wytyczne zostały jednak wprowadzone wyłącznie w trybie wyświetlania na ekranie samochodu. Z kolei wersja dostępna bezpośrednio na smartfonie pozostała w starym wydaniu.

Reklama

Brak zmian w interfejsie na ekranie smartfona, w połączeniu z promowaniem widoku samochodowego w Asystencie Google, sprawiło, że niektórzy zaczęli wskazywać koniec jednego z trybów działania Android Auto. Co więcej, w kodzie aplikacji znaleziono wzmianki o komunikatach mających zachęcać użytkownika do przesiadki na wspomniany samochodowy ekran w Asystencie.

Android Auto for Phone Screens może być wyczekiwanym rozwiązaniem

Nowe oświadczenie Google przynosi trochę nadziei. Firma może bowiem nie planować definitywnego zakończenia interfejsu Android Auto na ekranie smartfona.

Na stronach pomocy, które opisują Android Auto wbudowanego w Androida 10, pojawia się informacja dla osób nie posiadających samochodu zgodnego z oprogramowaniem Google lub chcących nadal korzystać z aplikacji bezpośrednio na ekranie swojego smartfona.

Android Auto uruchomiony na smartfonie – ekran główny i ekran wyboru numeru. (fot. Tabletowo.pl)

Google przedstawia trzy rozwiązania, ale dziś skupimy się na tym ostatnim. Firma podaje, że w najbliższych tygodniach zamierza udostępnić nową aplikację Android Auto for Phone Screens, która znajdzie się w sklepie Google Play i pozwoli kontynuować korzystanie z ekranowej wersji Android Auto.

Firma nie ujawniła żadnych dodatkowych szczegółów. Przy wspomnianym poście pojawia się wyłącznie wzmianka – więcej informacji wkrótce. Całość sugeruje, że Android Auto nie zniknie tak szybko z wyświetlaczy smartfonów. Możliwe, że jeden z trybów pojawi się po prostu jako oddzielna aplikacja, która będzie skierowana zarówno na starsze smartfony, jak i urządzenia działające pod kontrolą Androida 10.

Android Auto for Phone Screens może odziedziczyć wygląd po obecnej wersji Android Auto. Niewykluczone jednak, że Google zdecyduje się na odświeżenie interfejsu, aby wyglądał nowocześniej i pasował do pozostałych aplikacji.

Polecamy również:

Android Auto w Polsce. Pokazujemy, jak zainstalować aplikację

źródło: Android Police, Google