(fot. Tabletowo.pl)

Android Auto może stracić interfejs na ekranie smartfona

Nie wszyscy użytkownicy Android Auto będą zadowoleni. Najnowsze informacje wskazują, że Google może zrezygnować z jednego z trybów wyświetlania interfejsu. Zmiany mogą być wprowadzone już niebawem.

Android Auto zapewnia dwa podstawowe tryby dostępu

Z oprogramowania Google dla kierowców możemy korzystać po podłączeniu smartfona do samochodu. Wówczas interfejs wyświetlany jest na ekranie systemu infotainment. Według mnie to najlepszy sposób.

Android Auto w Polsce. Pokazujemy, jak zainstalować aplikację

Osoby nie posiadające samochodu obsługującego Android Auto mogą jednak skorzystać z drugiego trybu. W tym przypadku interfejs wyświetlany jest bezpośrednio na ekranie smartfona. Zyskujemy dostęp do tych samych funkcji, aczkolwiek często na mniejszym wyświetlaczu i z mniej wygodną nawigacją po oprogramowaniu.

Android Auto bez jednego z trybów?

Serwis 9to5Google informuje o niepokojących zmianach odkrytych w kodzie Android Auto w wersji 4.6. Aplikacja może bowiem wkrótce zacząć wyświetlać komunikat, który zachęca użytkowników do porzucenia interfejsu wyświetlanego na ekranie smartfona.

Użytkownik informowany jest, że Android Auto dostępny na wyświetlaczu smartfona zostanie zastąpiony przez specjalny tryb Asystenta Google. Chodzi o rozwiązanie zaprezentowane w maju. Wówczas Google pochwaliło się nowym ekranem w Asystencie, który przeznaczony jest dla kierowców.

Wygląd Android Auto na ekranie smartfona (fot. Tabletowo.pl)

Niewykluczone, że Google zamierza siłowo wymusić przejście na nowe rozwiązanie. Po zakończeniu wsparcia dla jednego z trybów wyświetlania Android Auto, wspomniany wyżej komunikat może wyświetlić dwie opcje. Pierwsza umożliwi przejście do Asystenta Google. Z kolei druga, niestety nie pozwoli powrócić do starszego wydania Android Auto, ale po prostu zamknie aplikację.

Należy zauważyć, że Android Auto wyświetlany bezpośrednio na ekranie smartfona nie doczekał się ostatnio żadnych usprawnień. Natomiast ten dostępny na wyświetlaczu samochodu przeszedł gruntowne zmiany. Może to sugerować, że Google faktycznie zamierza wprowadzić większe zmiany w podejściu do Android Auto.

Oczywiście komunikaty odkryte w kodzie mogą być tylko częścią eksperymentu. Google nie musi ich wprowadzać do finalnej wersji aplikacji. Mimo tego, należy mieć na uwadze, że oprogramowanie może niebawem doczekać się większych zmian.

Polecamy również:

Nowy wygląd Android Auto – pokazujemy, jak włączyć w ustawieniach aplikacji

źródło: 9to5Google