(fot. Google)

Google oficjalnie udostępnia nowy wygląd Android Auto

Google na początku maja przedstawił nową, zauważalnie odświeżoną wersję Android Auto. Dziś nareszcie doczekaliśmy się jej oficjalnej premiery – kolejni użytkownicy zgłaszają, że mogą już korzystać z nowego wydania.

Google wprowadza sporo dobrych zmian

Jednym z głównych celów podczas projektowania nowego Android Auto było dostarczenie większej liczby przydatnych informacji na jednym ekranie. Ponadto, Google obiecuje, że skupiono się na uproszczeniu typowych zadań podczas jazdy. Interfejs w założeniach ma być bardziej przejrzysty, a całość prezentować się nowocześniej.

Wyraźnie postawiono na ciemny motyw, który powinien sprawdzić się zwłaszcza podczas nocnych podróży samochodem. Kolejną zauważalną zmianą jest usunięcie poprzedniego ekranu z widżetami, który został zastąpiony siatką aplikacji, podobnie jak w Apple CarPlay.

Zamiast dolnego paska, który zawiera ikony szybkiego dostępu do głównych funkcji Android Auto, mamy pasek dostosowujący się do określonego scenariusza. Może on wyświetlać zminimalizowany odtwarzacz muzyki, gdy przykładowo wyjdziemy ze Spotify i przeglądamy kontakty. Z kolei podczas używania Map Google, pojawią się na nim proste wskazania nawigacji.

Kolejni użytkownicy z nowym Android Auto

Nie jest to pierwsze udostępnienie nowego interfejsu. Niewielka grupa użytkowników może testować odświeżony wygląd już od ponad miesiąca. Natomiast dziś Google oficjalnie poinformowało o jego udostępnieniu i coraz więcej osób zgłasza, że może już korzystać z nowego Android Auto.

Nowy Android Auto „nieoficjalnie” także w Polsce (fot. nasz Czytelnik Andrzej)

Serwis Android Police wskazuje na posty umieszczone na serwisie Reddit, w których użytkownicy informują, że po podłączeniu smartfona do samochodu, widzą już nowy interfejs oprogramowania Google. Ma on być częścią aktualizacji v4.5.5928. Posiadanie najnowszej wersji Android Auto może jednak okazać się niewystarczające. W wybranych przypadkach wymagane jest dodatkowo wyczyszczenie pamięci cache i danych, a następnie ponowne uruchomienie aplikacji.

Dostępność nowego Android Auto zgłasza także jeden z naszych Czytelników. Dziś zainstalował on najnowszą wersję aplikacji, a następnie wyczyścił pamięć cache i dane. To wystarczyło, aby po podłączeniu do samochodu, pojawił się nowy wygląd.

Warto jednak pamiętać, że dopiero dziś zapowiedziano oficjalne udostępnienie, więc zmiany mogą być widoczne tylko u części osób – pozostałe muszą cierpliwie czekać. Przy okazji zapraszamy do naszego testu Android Auto w wersji jeszcze bez najnowszego interfejsu, a także do zapoznania się z naszym poradnikiem, który krok po kroku pokazuje, jak zainstalować aplikację w Polsce.

Polecamy również:

Test Android Auto – oto, co oferuje oprogramowanie Google dla kierowców

Panie Andrzeju, dziękujemy za zdjęcie i informację! :)

źródło: Android Police, własne, Google