(fot. Tabletowo.pl)

Przez ten błąd w Android Auto słuchanie muzyki to koszmar

Użytkownicy Android Auto raczej nie mogą narzekać na nudę, aczkolwiek zapewne nie takiej „rozrywki” oczekują. Można bowiem odnieść wrażenie, że w przypadku oprogramowania Google znacznie częściej słyszymy o niedociągnięciach niż o pozytywnych zmianach, a najnowszy błąd potrafi być naprawdę irytujący.

Oprogramowanie drugiej kategorii?

Trudno dziś wskazać, który system operacyjny oferuje wyższą jakość. Skończyły się czasy, gdy iOS pod względem stabilności był lepszy od Androida. Zarówno oprogramowanie Apple, jak i Google zapewniają zadowalający poziom działania, aczkolwiek zdarzają się również błędy.

Tego samego niestety nie można powiedzieć o Android Auto, który pozostaje w tyle za Apple CarPlay. Owszem, oprogramowanie Google występuje na znacznie większej liczbie różnych konfiguracji, ale z drugiej strony firma z Mountain View nie ma z tym problemu w innych swoich aplikacjach, jak Gmail, Chrome czy Mapy Google, którym niewiele można zarzucić.

Momentami mam wrażenie, że oprogramowanie dla kierowców traktowane jest ze sporo mniejszym priorytetem, a kontrola jakości jest na niższym poziomie. Widać to nawet po tempie rozwoju – użytkownicy Android Auto musieli dłużej czekać na chociażby obsługę zewnętrznych nawigacji, co wcześniej było już standardem w CarPlay.

Kolejny błąd zniechęca do słuchania muzyki

Jak informuje serwis 9to5Mac, no stronach pomocy Google i innych forach przybywa wątków, w których użytkownicy skarżą się na problemy ze słuchaniem muzyki w samochodach. Okazuje się, że otwarcie dowolnej aplikacji na smartfonie, obsługującej interfejs Android Auto, powoduje wstrzymanie aktualnie odtwarzanej muzyki.

Android Auto
Android Auto na ekranie Mazdy (fot. Mateusz Budzeń / Tabletowo.pl)

Nie jest znana przyczyna błędu, a także nie ma jeszcze rozwiązania, które pomogłoby wszystkim osobom. Ponadto usterka występuje na różnych konfiguracjach i trudno wskazać, jakich dokładnie wersji oprogramowania dotyczy. Prawdopodobnie problem nie leży po stronie konkretnych modeli smartfonów czy samochodów.

Co prawda wciąż można korzystać z Android Auto, ale całość znacząco traci w oczach wielu kierowców. W końcu wiele osób podczas jazdy samochodem słucha muzyki, a ciągle aktywowana pauza może być jak najbardziej irytująca.

Z drugiej strony, błąd pojawia się podczas uruchamiania aplikacji na smartfonie, czego nie powinniśmy robić podczas prowadzenia samochodu. Niektórzy mogą stwierdzić, że to kara dla kierowców nieprzestrzegających przepisów, ale należy mieć na uwadze, że przecież ze smartfona może wówczas korzystać pasażer.

Warto jeszcze dodać, że ostatnio liczba zgłoszeń problemu się zmniejszyła, więc niewykluczone, że u część osób został on usunięty wraz z jedną z ostatnich aktualizacji. Niestety, niektórzy wciąż twierdzą, że doświadczają tej niedogodności.