(fot. Tabletowo.pl)

Google naprawiło błąd w Android Auto. Winna była… przeglądarka Chrome

Niektórzy użytkownicy Android Auto zaczęli ostatnio zgłaszać, że nie mogą w ogóle korzystać z oprogramowania Google. Co ciekawe, problem leżał po stronie niekoniecznie powiązanej aplikacji.

Reklama

Fora pomocy technicznej ponownie wypełnione raportami

Android Auto to naprawdę dobre rozwiązanie do samochodu. W końcu, zapewnia on wygodny dostęp do nawigacji i wielu innych aplikacji ze smartfona, gdy siedzimy za kółkiem. Niestety, nie jest idealne. Stanowczo zbyt często słyszymy o różnych problemach.

Jak wskazują liczne posty na forum pomocy technicznej Google, ostatni błąd mógł nawet całkowicie uniemożliwić uruchomienie oprogramowania na ekranie systemu infotainment w samochodzie. Nie pomogła zmiana kabla czy ponownie zainstalowanie Android Auto. W związku z tym, użytkownikom często pozostawała tylko jedna opcja – poczekać na poprawki od Google.

Android Auto
Android Auto na ekranie centralnym BMW iDrive 7.0. (fot. BMW)

Należy dodać, że błąd pojawiał się przede wszystkim w smartfonach Galaxy S21, Galaxy S10, Pixel 3 XL, Note 20 Ultra, Pixel 4a, Galaxy S9 i Nokia 8.3, aczkolwiek niewykluczone, że występował także na innych modelach.

Google usuwa problem i zachęca do aktualizacji Chrome’a

Po prawie miesiącu od pojawienia się pierwszych skarg, Google w końcu naprawiło Android Auto. Okazało się, że wina leżała głównie po stronie przeglądarki internetowej Google Chrome, której ostatnia aktualizacja mogła powodować „nieoczekiwaną kombinację błędów”.

Jeśli również doświadczyliście problemów w ciągu ostatnich kilkudziesięciu dni, to możliwe, że przygotowane rozwiązanie pozwoli się ich pozbyć. Google zaleca bowiem do pobrania Android Auto 6.1, a także zainstalowania przeglądarki Chrome w wersji 88.0.4324.181 lub nowszej. Obie aktualizacje są już dostępne z poziomu sklepu Google Play.

Pozostaje mieć nadzieję, że firmie faktycznie udało się usunąć kolejny błąd. Warto jeszcze dodać, że oprogramowanie dla kierowców w wersji 6.1 zostało oficjalnie udostępnione na początku tego miesiąca. Główną nowością, do której powinni mieć już dostęp wszyscy użytkownicy, jest możliwość ustawienia tapety. Do wyboru mamy kilkanaście wcześniej przygotowanych grafik, nawiązujących głównie do podróży i motoryzacji. Niestety, nałożone ograniczenia nie pozwalają ustawić dowolnego zdjęcia.