Reklama
(fot. Tabletowo.pl)

Mapy Google z cenami paliw na stacjach. Nowość jest właśnie wdrażana w Polsce

Polscy użytkownicy aplikacji Mapy Google zgłaszają pojawienie się nowej funkcji. Pozwala ona sprawdzić ceny paliw, ale obecnie tylko na wybranych stacjach paliwowych.

Reklama

Przydatna nowość dla kierowców

Usługa Mapy Google, a także towarzysząca jej mobilna aplikacja, to jeden z czołowych produktów firmy z Mountain View. Zdobył on sporą popularność wśród użytkowników, w tym także wielu kierowców, którzy porzucili zewnętrzne nawigacje i inne płatne rozwiązania. Co prawda nie mamy do czynienia z najlepszym produktem na rynku, ale należy mieć na uwadze, że Mapy Google są dość intensywnie rozwijane i cały czas nadrabiają braki.

Najnowsza zmiana przygotowana jest właśnie dla kierowców. Bezpośrednio z poziomu aplikacji można bowiem sprawdzić ceny paliw na stacjach. Dzięki temu nie będziemy musieli sięgać po dodatkowe aplikacje, a także od razu wyznaczymy trasę do stacji, która oferuje najlepsze ceny w okolicy.

Mapy Google – ceny paliw.
(fot. Tabletowo.pl)

Jak zwraca uwagę serwis wirtualnemedia.pl, rozwiązanie jest aktualnie dostępne wyłącznie u wybranych użytkowników, a także dotyczy tylko niektórych stacji paliwowych. Wkrótce powinno się to jednak zmienić, zarówno pod względem dostępności samej funkcji, jak i także bazy obsługiwanych stacji.

Sprawdziłem, czy nowość w aplikacji Mapy Google jest już widoczna u mnie. Informacje widzę na urządzeniu z Androidem, ale na iPhonie nie pojawia się jakakolwiek wzmianka. Ponadto ceny można sprawdzić tylko na niektórych stacjach na terenie Warszawy. Dodam, że obie aplikacje posiadam w najnowszej wersji, aczkolwiek zmiana jest prawdopodobnie aktywowana po stronie serwera.

Mapy Google – ceny paliw.
(fot. Moto.pl)

Warto dodać, że ceny wyświetlane są także w Mapach Google uruchomionych w Android Auto, o czym poinformował serwis Moto.pl. Oznacza to, że prawdopodobnie podobna funkcja zawita również na Apple CarPlay.

Mapy Google – pozostałe nowości stawiają na ekologię

Wkrótce w popularnej aplikacji z Mountain View pojawią się funkcje, które w założeniach, mają pomóc dbać o środowisko. Co ciekawe, jedna z nich przeznaczona jest dla kierowców. Po pierwsze, poznamy lokalizację punktów, które zajmują recyklingiem. Po drugie, nawigacja domyślnie wskaże najbardziej ekonomiczną trasę, co powinno pomóc w oszczędzaniu paliwa.