Android Auto
(fot. Tabletowo.pl)

Android Auto 6.1 już jest. Pojawiła się możliwość ustawienia tapety

Google udostępniło Android Auto 6.1. Aktualizacja wprowadza nowe opcje personalizacji wyglądu oprogramowania dla kierowców.

Można już ustawić jedną z kilkunastu tapet

Wraz z iOS 14 właściciele iPhone’ów otrzymali możliwość wyboru własnej tapety na ekranie z aplikacjami w CarPlay. Teraz podobna funkcja jest właśnie wdrażana w Android Auto. Dzięki niej, w końcu użytkownicy nie będą widzieć po prostu jednolitego i nudnego tła.

Android Auto 6.1
(fot. 9to5Google)

Warto zaznaczyć, że nowość nie powinna nikogo zaskoczyć, ponieważ mogliśmy o niej usłyszeć już wcześniej. Odpowiednie zmiany zauważono w kodzie starszych wersji oprogramowania. Co więcej, pojawiały się informacje, że wybór tapety będzie częścią Android Auto 6.0, jednak tak się ostatecznie nie stało.

Funkcja wdrażana jest wraz z najnowszą aktualizacją, oznaczoną jako 6.1. Powinna być ona dostępna już dla wszystkich użytkowników za pośrednictwem Google Play. Ewentualnie można pobrać plik APK i w ten sposób zainstalować nową wersję aplikacji.

Należy liczyć się z ograniczeniami

Google zdecydowało się pójść śladem Apple CarPlay. Nie mamy bowiem opcji wyboru dowolnego pliku na tapetę. Nie można wykonać zdjęcia lub pobrać tapety z internetu, aby następnie ustawić własne tło na ekranie wbudowanym w deskę rozdzielczą samochodu.

Android Auto 6.1
(fot. 9to5Google)

Jak zauważył serwis 9to5Google, dostępnych jest 15 różnych tapet. Większość z nich, co nie powinno raczej dziwić, związana jest z podróżami i motoryzacją. Przedstawiają one m.in. góry, drogę ze śladami reflektorów, włókno węglowe zastosowane w samochodzie czy tarcze hamulcowe.

Android Auto 6.1
(fot. 9to5Google)

Nie wiadomo, czy w przyszłości Android Auto pozwoli na ustawienie autorskiej tapety. Obecnie musimy zadowolić się wyłącznie grafikami, wybranymi wcześniej przez Google. Odpowiednią opcję, pozwalającą zmienić tło, znajdziemy oczywiście w ustawieniach oprogramowania.

Możliwość wyboru własnego tła to największa zmiana w Android Auto 6.1, która jak najbardziej powinna być odczuwalna dla użytkowników. Firma z Mountain View skupiła się jeszcze na poprawie stabilności działania i innych, mniejszych usprawnieniach. Miejmy nadzieję, że tym razem nie pojawiły się nowe błędy, których w oprogramowaniu Google ostatnio jest stanowczo zbyt dużo.