Android Auto (fot. Tabletowo.pl)

Android Auto 6.0 coraz bliżej. Oto, jakie nowości może wprowadzić

Google prowadzi obecnie prace nad kolejną dużą aktualizacją Android Auto. Niewykluczone, że zostanie ona wydana już w tym miesiącu i przyniesie kilka odczuwalnych zmian.

Reklama

Android Auto 6.0 to kilka interesujących nowości

Ostatnia większa aktualizacja, która faktycznie wpłynęła na sposób korzystania z Android Auto, została wydana w połowie 2019 roku. Wówczas użytkownicy otrzymali nowy, zauważalnie przebudowany interfejs. Następne wersje oprogramowania wprowadzały już tylko mniejsze usprawnienia i niestety, nie zawsze zachwycały pod względem jakości.

Następna, większa paczka nowości, prawdopodobnie pojawi się wraz z wersją 6.0, nad którą trwają już prace. Serwis Autoevolution, na podstawie zmian odkrytych w kodzie oprogramowania Google, informuje o planowanych rozwiązaniach. Warto dodać, że niektóre z nich zostały zauważone już znacznie wcześniej, aczkolwiek wciąż nie doczekały się premiery w stabilnym wydaniu.

Reklama
Android Auto w BMW
Z oprogramowania Google można już korzystać w nowych BMW (fot. BMW)

Jedną z nowości w Android Auto 6.0 będzie możliwość ustawienia tapety. Google prawdopodobnie zastosuje tutaj identyczne podejście jak Apple w CarPlay. Dostępnych będzie kilka grafik wybranych przez firmę, bez opcji ustawienia dowolnego tła. Niewykluczone jednak, że w przyszłości się to zmieni.

Dodane mają zostać także skróty, które pozwolą zapisać najczęściej używane polecenia Asystenta Google. Następnie, utworzone skróty będzie można dodać do ekranu głównego. W celu wywołania polecenia wystarczy, że użytkownik kliknie na utworzoną ikonkę. Co ciekawe, pierwsze wzmianki o tej funkcji pojawiły się już w wersji 5.7.

Oczywiście nie powinno zabraknąć mniejszych usprawnień, zarówno w samym Android Auto, jaki i w niektórych aplikacjach Google. Jak już wcześniej wspomniałem, aktualizacja powinna pojawić się jeszcze w tym miesiącu.

To będzie całkiem interesujący rok

Po pierwsze, użytkownicy już wkrótce otrzymają paczkę zmian wraz z wersją 6.0. Po drugie, Android Auto wreszcie doczeka się oficjalnej premiery w Polsce. Tak, aplikację będzie można normalnie pobrać z Google Play. Po trzecie, niebawem będzie można korzystać z większej liczby nawigacji firm trzecich – wśród nich pojawi się Yanosik.

Trudno teraz wskazać, na jakie inne nowości możemy jeszcze liczyć, ale prawdopodobnie będzie ciekawiej niż w minionym, 2020 roku. Miejmy również nadzieję, że znacznie rzadziej będziemy słyszeć o błędach i problemach z działaniem oprogramowania dla kierowców.

 1. Wprowadzają jakieś pierdoły a nie ma podstawowej funkcji w Android Auto jakim powinna być możliwość zmiany urządzenia bluetooth (np.: słuchawki, radio samochodowe) podczas rozmów telefonicznych. Carplay już dawno to ma a ten cały android nie potrafi wprowadzić tak prostej ale jak ważnej funkcji

   1. Fakt, zagalopowałem się. Nie ma co liczyć aby android auto działał sprawnie i posiadał podstawowe ale ważne funkcje. Lepiej nafaszerować go jakimiś bzdetami i się chwalić jaka to aplikacja funkcjonalna….

  1. Ja też nie widzę sensu stosowania AA w moim samochodzie. Wszystko co oferuje AA mam w fabrycznym radio tylko dużo lepiej to działa. Jedynie sterowanie głosowe w AA działa po polsku a w Volvo po angielsku.

 2. Po co o tym pisać skoro firma nie wprowadziła oprogramowania na nasz rynek? Reklama? Jeśli tak to powinno to być w tytule – artykuł sponsorowany.

 3. Android Auto uzywam wylacznie do korzystania z google maps w aucie na ekranie wbudowanego systemu.
  Mogliby poprawic dzialanie, wyeliminowanie bledow. A oni dodaja mozliwosc zmiany tapety….

 4. Jeśli janosik pojawi się w AA tak samo wykastrowany ze wszystkich najlszepszych funkcji jak Sygic to będzie wielka lipa! ? Od niedawna pojawił się Sygic na AA brakuje mu brak powiadomień o fotoradarach, brak komunikatu graficznego o aktualnej i dopuszczalnej prędkości, brak możliwości zgłaszania zdarzeń drogowych, brak asystenta pasa, brak możliwości przybliżania i oddalania mapy – jest tragicznie wręcz falalnie, na razie to wersja beta ale nie chce mi się wierzyć że finalna wersja naprawi te wszystkie funkcjonalne braki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama