Android Auto na ekranie centralnym BMW iDrive 7.0. (fot. BMW)

Android Auto 6.0 już jest. Użytkownicy będą rozczarowani

Z pewnością wielu użytkowników Android Auto czekało na aktualizację, która podniesie numer wersji oprogramowania do 6.0 i wprowadzi większe zmiany. W końcu, została ona udostępniona i cóż, okazała się znacznie mniej ciekawa niż wcześniej zakładaliśmy.

Android Auto 6.0 do pobrania

Google zazwyczaj jest dość transparentne w przypadku planowanych nowości w swoich usługach i aplikacjach. Nie dotyczy to jednak wszystkich produktów, czego dobrym przykładem jest Android Auto. Od dłuższego czasu, przy każdej aktualizacji, publikowana lista zmian wygląda identycznie – tak, lista nowości jest po prostu kopiowana i wklejana ponownie.

Czyżby Google było tak leniwe, że nawet nie zamierza przedstawiać oficjalnej listy nowości? Niekoniecznie. Wyjaśnienie jest inne – ostatnie wersje oprogramowania dla kierowców nie wprowadzały żadnych odczuwalnych zmian. Niestety, najwidoczniej dotyczy to także wersji 6.0, która jest znacznie nudniejsza niż wskazywały wcześniejsze przecieki.

Android Auto
Android Auto na ekranie systemu infotainment w samochodzie (fot. Tabletowo.pl)

Według informacji zawartych w Google Play, najnowsza wersja Android Auto ponownie skupia się na ulepszeniu funkcji „Nie przeszkadzać” i „Trybu ciemnego”, a także wprowadza inne udoskonalenia. Tak, właśnie o tym samym możemy już przeczytać od kilku miesięcy.

Mimo iż Google nie prezentuje prawdziwej listy nowości, to nie oznacza, że zmian w ogóle nie ma. W końcu, raczej mało prawdopodobne, by firma sztucznie podnosiła numer wersji aplikacji. Najpewniej wszystkie zmiany zachodzą pod maską i obecnie nie są faktycznie zauważalne dla użytkowników. Szkoda tylko, że nie możemy o tym dowiedzieć się z oficjalnym komunikatów.

Na jakie nowości czekamy?

Wśród zmian, które mają pojawić się w Android Auto, wymienia się możliwość ustawienia tapety na ekranie głównym, skróty do Asystenta Google, a także obsługę większej liczby nawigacji firm trzecich. Wcześniej dowiedzieliśmy się również, że planowana jest oficjalna premiera w Polsce.

Kiedy spodziewać się tych wszystkich nowości? Google nie ujawniło żadnego harmonogramu, ale patrząc na tempo rozwoju oprogramowania dla kierowców, to niewykluczone, że będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.