Amazon Prime Video
Amazon Prime Video (fot. Natalia Kania-Kuc | Tabletowo.pl)

Jeśli do Polski trafi Amazon Prime Video z reklamami, to właśnie w takiej formie

Amazon Prime Video w pakiecie z reklamami dostępny jest już od kilku miesięcy w wybranych krajach. Okazuje się jednak, że to nie koniec zmian – przedsiębiorstwo rozszerza dotychczasowe formy reklam o trzy kolejne rodzaje.

Reklamy w serwisach streamingowych

Amazon Prime Video to amerykańska platforma streamingowa, działająca także na terenie Polski. Znajdziemy tam różnorodne produkcje filmowe i seriale. Subskrypcję miesięczną wyceniono na 10,99 złotych, choć możliwe jest także opłacenie z góry rocznego abonamentu w wysokości 49 złotych. Po zarejestrowaniu się można też skorzystać z darmowego, miesięcznego okresu próbnego. Serwis ten wypada więc dość tanio w porównaniu do innych, popularnych platform.

(źródło: Amazon Prime Video)
(źródło: Amazon Prime Video)

Nie tak dawno, bo pod koniec 2023 roku, Amazon Prime Video dodało też pakiet z reklamami, jednak dotychczas opcja ta nie dotarła do naszego kraju. Póki co objęła Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Kanadę oraz Niemcy. Zapowiedziano też, że pakiet trafi w ręce użytkowników z Francji, Hiszpanii, Włoch oraz Meksyku i Australii. Ogólna zasada tego typu subskrypcji znana nam jest już m.in. z Playera oraz SkyShowtimereklamy pozwalają nieco zredukować koszt abonamentu.

Koszty subskrypcji Amazon Prime Video i nowe reklamy

W przypadku serwisu przedsiębiorstwa Amazon użytkownicy mogą pozostać przy tej samej cenie za sam serwis streamingowy Prime Video, czyli 8,99 dolarów za miesiąc (około 36 złotych). Jeśli jednak chcą pozbyć się reklam muszą dopłacić 2,99 dolara (około 12 złotych). Możliwe jest także wykupienie miesięcznego członkostwa Prime za 14,99 dolarów (około 60 złotych) lub rocznego za 139 dolarów (około 560 złotych).

Amazon postanowił jednak jeszcze bardziej rozszerzyć swoje reklamy i dodać kolejne ich rodzaje. Do obecnych form dołączają karuzele z możliwością zakupu prezentowanego produktu, a także interaktywne reklamy pojawiające się podczas wstrzymania odtwarzania oraz moduły reklamowe umożliwiające pozostawienie swojego adresu e-mail reklamodawcom, by mogli oni przesłać dodatkowe szczegóły o reklamowanym produkcie.

Karuzelowa gama propozycji zakupowych pozwoli użytkownikom na natychmiastowe dodawanie produktów do swojego internetowego koszyka Amazon. I jednocześnie „zmusi ich do wejścia w interakcję” – najprawdopodobniej nie tylko trzeba będzie je zobaczyć, ale również przewijać, aby kontynuować oglądanie wybranej treści. Widzowie będą mogli również nacisnąć przycisk Dowiedz się więcej, aby poznać szczegóły dotyczące wyświetlanego produktu. Oferty na półprzezroczystych planszach pojawią się też w czasie wstrzymania odtwarzanego filmu, programu, serialu oraz transmisji sportowych.

Wpis zawiera linki afiliacyjne. Korzystając z nich wspieracie naszą działalność. Dziękujemy!