Amazon Hyundai sprzedaż samochodów
(fot. Amazon)

Amazon będzie sprzedawać samochody. Najpierw modele koreańskiej marki

Marki Amazon raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Każdy przynajmniej słyszał o tej firmie, a wiele osób robiło zakupy na stronie należącej do Amazona. Co ciekawe, niebawem wśród naprawdę długiej listy sprzedawanych produktów znajdą się nowe samochody.

W sklepie Amazon pojawią się samochody

Na platformie Amazona znajdziemy mnóstwo różnych produktów – ubrania, książki, kubki, tablety, smartfony, telewizory czy chociażby akcesoria samochodowe. Wkrótce lista zostanie rozszerzona o nowe samochody i nie chodzi o modele dla dzieci, bowiem takie już są dostępne. Otóż na stronie będzie można kupić prawdziwy, duży samochód.

Firma ogłosiła zawarcie umowy z Hyundaiem, która – jak już pewnie się domyślacie – pozwoli na sprzedaż modeli koreańskiej marki w internetowym sklepie. Samochodów nie będzie jednak sprzedawał bezpośrednio Amazon, ale wybrani dealerzy Hyundaia. Amazonowi przypadnie rola pośrednika. Klienci dostaną możliwość przeglądania samochodów na stronie i dokonywania zakupu, korzystając z preferowanych przez siebie metod płatności. Następnie samochód będzie można odebrać w pobliskim salonie lub nawet zamówić dostawę do domu w dogodnym dla siebie terminie.

Jak zauważa The Verge, użytkownicy już wcześniej mogli przeglądać oferty salonów samochodowych i porównywać ceny na stronie, ale nie było dostępnej opcji kupienia auta. Wkrótce to się jednak zmieni – Hyundai będzie pierwszą marką, która pojawi się w internetowym sklepie. Niewykluczone, że z czasem dołączą samochody innych producentów.

Sprzedaż samochodów rozpocznie się w 2024 roku na terenie USA. Ciekawe, czy z czasem doczekamy się podobnego rozwiązania w Polsce. Podejrzewam, że tak, w końcu to zawsze nowy sposób dotarcia do klienta.

Nie tylko sprzedaż samochodów

Należy dodać, że ogłoszona umowa dotyczy nie tylko sprzedaży samochodów. Otóż w autach Hyundaia w 2025 roku pojawi się asystent głosowy Alexa, a do tego Koreańczycy będą korzystali z AWS do obsługi usług w chmurze.

Hyundai, dzięki tym technologiom i rozwiązaniom, chce oferować jeszcze bardziej skomputeryzowane i cyfrowe samochody. Miejmy nadzieję, że debiut Alexy pozwoli zapewnić klientom naprawdę świetnego asystenta głosowego, który umożliwi wykonanie większość zadań bez konieczności sięgania do dotykowego ekranu i odrywania wzroku od drogi.