Głośnik Amazon Echo Spot
Nowy Echo Spot (źródło: Amazon)

Amazon wprowadza na rynek nową wersję głośnika Echo Spot

Do oferty firmy Amazon dołącza nowy głośnik. Jest nim odświeżony Echo Spot 2024, nazywany przez producenta inteligentnym budzikiem. Urządzenie ma doskonale sprawdzić się jako mini wyświetlacz na szafki nocne, obsługujący asystenta głosowego, który pomoże uruchamiać ustalone procedury.

Kompaktowy smart budzik do sypialni

Najnowszy Amazon Echo Spot został wyposażony w kompaktowy, kolorowy wyświetlacz, na którym użytkownicy odczytają godzinę, zapoznają się z prognozą pogody czy tytułem granego utworu. Głośnik kierunkowy przedni osiągający rozmiar 1,73 cala według zapowiedzi producenta ma emitować żywe dźwięki z czystym wokalem oraz głębokim basem.

Nowe urządzenie z serii Echo pozwala w prosty sposób ustawiać alarmy za pomocą poleceń głosowych. Domownik nie tylko samodzielnie ustala godzinę budzenia, ale również konkretny rodzaj dźwięków, które mają go zbudzić, mówiąc np. Alexa, ustaw alarm na dzień powszedni na 7 rano z delikatnym jazzem. Budzik obsługuje także znany wszystkim tryb drzemki – wystarczy stuknąć w ekran, gdy rozdźwięczy się ustawiony budzik.

Funkcje Amazon Echo Spot

Odtwarzanie muzyki na nowym Echo Spot 2024 pozwala na wyświetlanie kolorowej animacji. Amazon wspomina o easter eggach, czyli animacjach-niespodziankach, które mogą pokazywać się na ekranie, gdy użytkownik np. przywita się z Alexą. Łącznie przygotowano dziesięć takich unikalnych animacji. Można je uruchomić za pomocą poleceń, takich jak Alexa, dziękuję; Alexa, kocham cię czy Alexa, opowiedz mi jakiś dowcip.

Gdy domownicy zapytają Spota o aktualną pogodę, ten opowie o prognozie, a także wyświetli dopasowaną do sytuacji animację wraz z temperaturą. Nowy produkt jest oczywiście częścią inteligentnego domu, dzięki czemu można połączyć go z innymi urządzeniami oraz ustalić rutyny i automatyzacje.

Amazon Echo Spot ma być dostępny aż w sześciu różnych kolorach: pomarańczowym, fioletowym, magenta, limonkowym, turkusowym oraz niebieskim. Jak wynika z informacji udzielonych przez producenta, cena ma wynieść 79,99 dolarów, czyli około 315 złotych. Przedsiębiorstwo zapowiada również, że z okazji Prime Day w dniach 16 i 17 lipca br. cena sprzętu dla klientów Prime ma zostać obniżona do kwoty 44,99 dolarów (około 180 złotych). Nie ma jeszcze informacji na temat daty dostępności tego produktu w polskiej wersji Amazona.

Gigant usuwa opcję Watch Party

Amazon po cichu wygasił funkcję o nazwie Watch Party, która umożliwiała wspólne oglądanie filmów na odległość. Darmowa opcja została uruchomiona w 2020 roku i była odpowiedzią na trwającą pandemię oraz nakaz przebywania w swoich domach. Została skierowana do subskrybentów Prime.

Użytkownicy wspomnieli o tej sprawie na Redditcie – funkcja zniknęła bez żadnego ostrzeżenia. Przedsiębiorstwo usunęło też strony z pomocą techniczną dotyczącą tej opcji.