Zdjęcie one kurier by allegro
Źródło: Allegro

Korzystasz z Allegro Smart? Wkrótce zapłacisz odczuwalnie więcej

Zdecydowanie nie mamy dobrych informacji dla użytkowników Allegro Smart!. Muszą oni przygotować się na odczuwalne podwyżki, które zaczną obowiązywać już w tym miesiącu.

Darmowe przesyłki od wyższej kwoty

Sytuacja na świecie, a także szalejąca inflacja, przyczyniają się do widocznie rosnących cen. W naszych portfelach zostaje coraz mniej pieniędzy, a produkty są coraz droższe. Dotyczy to również różnych usług – przykładowo niedawno dowiedzieliśmy się o podwyżkach u Apple.

Niestety, podwyżki nie ominą Allegro Smart! i nie będą to pierwsze wzrosty cen w tym roku. Firma Allegro właśnie rozsyła do swoich użytkowników wiadomości, w których informuje o planowanych podwyżkach, które będą obowiązywać od 21 listopada 2022 roku, od godziny 9:00. Warto tutaj zaznaczyć, że zmiany nie dotyczą klientów, którzy przed wyznaczoną datą zapłacą za roczną subskrypcję.

Allegro Smart! na Allegro Lokalnie
źródło: Allegro

Co dokładnie się zmienia? Po 21 listopada minimalna kwota zakupów od jednego sprzedającego, która gwarantuje bezpłatną dostawę zostanie podniesiona. Według nowych wytycznych ma ona wynosić:

  • z 40 na 45 złotych – w przypadku dostawy do automatów paczkowych i punktów odbioru,
  • z 40 na 65 złotych – dla przesyłek kurierskich.

Jak widać zmiany będą naprawdę odczuwalne w przypadku przesyłek kurierskich. Mówimy bowiem o wzroście o 25 złotych. Niestety, to nie koniec planowanych podwyżek.

Za roczną subskrypcję także zapłacimy więcej

W przypadku wykupienia nowej lub przedłużenia obecnej subskrypcji rocznej na Allegro Smart! po 21 listopada, musimy liczyć się z większym wydatkiem. Dotychczas opłata wynosiła 49 złotych, a wkrótce trzeba będzie zapłacić 59,90 złotych.

Wypada jednak odnotować, że miesięczna subskrypcja, przynajmniej obecnie, pozostaje na niezmienionym poziomie. Wciąż ma kosztować 10,99 złotych. Oczywiście nie należy nastawiać się, że w niedalekiej przyszłości podwyżki także tutaj nie zostaną wprowadzone.

W Allegro Smart! wdrożone zostaną jeszcze inne zmiany:

  • Allegro doprecyzuje zakres usługi (dostawa najwcześniej następnego dnia roboczego),
  • zasady dzielenia się Allegro Smart! zostaną określone w nowym programie dla grup rodzinnych, który będzie ważny do 30 czerwca 2023 roku,
  • Allegro wskaże nowe warunki, które uprawniają firmę do zmiany umowy, w tym ceny usługi i minimalnej kwoty zakupów, która gwarantuje bezpłatną dostawę (nowa klauzula modyfikacyjna i waloryzacyjna).

Warto mieć na uwadze, że w przypadku użytkowników posiadających zapisaną kartę płatniczą, subskrypcja nie przedłuży się automatycznie wraz z wprowadzeniem nowych zasad. Z powodu zmiany warunków umowy konieczne będzie ręczne opłacenie usługi.

Wszystkie zmiany w regulaminie, które będą obowiązywać od 21 listopada 2022 roku, znajdziecie w tym dokumencie. Dodane fragmenty zaznaczono na niebiesko, a usunięte zostały przekreśliliśne.