Xiaomi Mi 11 Lite 5G fot. Tabletowo.pl

Xiaomi 11 Lite NE 5G będzie dostępny w Europie w bardzo atrakcyjnej cenie

Xiaomi oficjalnie zapowiedziało, że wkrótce na arenie międzynarodowej zadebiutują smartfony Xiaomi 11T i Xiaomi 11T Pro. Lada chwila do Europy trafi jednak również inny model, który będzie dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie – Xiaomi 11 Lite NE 5G.

Reklama

Cena Xiaomi 11 Lite NE 5G w Europie będzie atrakcyjna

Cena Xiaomi Mi 11 Lite 5G wywołała spore poruszenie, ponieważ według wielu osób była i właściwie nada jest zbyt wygórowana – smartfon kosztuje bowiem od 1899 złotych w górę. Nowa Edycja, której oficjalna premiera zbliża się ogromnymi krokami, nie powinna się mierzyć z podobną krytyką.

Według nieoficjalnych informacji, cena Xiaomi 11 Lite NE 5G w Europie zostanie ustalona na 329 euro, co przy obecnym kursie jest równowartością ~1490 złotych. Klienci zapłacą zatem znacznie mniej niż za Xiaomi Mi 11 Lite 5G, mimo że wszystko wskazuje na to, iż specyfikacja Nowej Edycji nie będzie znacząco słabsza.

cena Xiaomi 11 Lite NE 5G w Europie będzie atrakcyjna Tabletowo.pl
Xiaomi Mi 11 Lite 5G (fot. Tomasz Szwast / Tabletowo.pl)

Specyfikacja Xiaomi 11 Lite NE 5G

Wydaje się niemal pewne, że specyfikacja Xiaomi 11 Lite NE 5G będzie się różniła od parametrów Xiaomi Mi 11 Lite 5G w tylko jednym miejscu – Nowa Edycja zostanie bowiem wyposażona w procesor Qualcomm Snapdragon 778G, a nie Qualcomm Snapdragon 780G. Oba zapewniają jednak obsługę sieci piątej generacji, a to najważniejsze, gdyż różnica w wydajności jest niewielka.

Ponadto specyfikacja Xiaomi 11 Lite NE 5G obejmie również 128 GB pamięci wbudowanej, system operacyjny Android 11 z interfejsem MIUI, aparat o rozdzielczości 20 Mpix na przodzie oraz trio 64 Mpix + 8 Mpix + 5 Mpix na tyle. Smartfon będzie miał wymiary 160,5×75,7×6,8 mm i ważył 159 gramów.

smartfon Xiaomi Mi 11 Lite 5G smartphone Tabletowo.pl
Xiaomi Mi 11 Lite 5G (fot. Tomasz Szwast / Tabletowo.pl)

Wszystkie elementy specyfikacji, wymienione w poprzednim akapicie, są takie same, jak parametry Xiaomi Mi 11 Lite 5G, więc wydaje się bardzo prawdopodobne, że powodem wprowadzenia na rynek Xiaomi 11 Lite NE 5G są braki procesorów Qualcomm Snapdragon 780G. Co prawda pierwowzór wciąż jest dostępny w sklepach, ale może się okazać, że lada chwila zapasy się skończą, a model ten jest jeszcze zbyt krótko na rynku, żeby doczekał się następcy – Xiaomi postanowiło więc inaczej zadziałać, aby ratować sytuację.

Na koniec warto podsumować, że skoro cena Xiaomi 11 Lite NE 5G w Europie jest znana, to spodziewamy się tego smartfona również w Polsce. Warto o tym pamiętać, rozważając zakup Xiaomi Mi 11 Lite 5G.