realme Pad tablet
realme Pad (źródło: @OnLeaks, 91mobiles)

realme Pad z procesorem MediaTeka bez modemu 5G. Znamy też resztę specyfikacji

Według nieoficjalnych doniesień, od premiery realme Pad dzieli nas tylko kilka dni. Nic zatem dziwnego, że pojawiły się kolejne informacje na temat jego specyfikacji. Teraz mamy już niemal kompletny obraz tego urządzenia, mimo że oficjalnie jeszcze nie zadebiutowało.

W ostatnim czasie sukcesywnie kompletujemy informacje na temat pierwszego tabletu marki realme. Wkrótce to „ciułanie” jednak się zakończy, ponieważ mówi się, że realme Pad zadebiutuje już 9 września 2021 roku. To będzie niezwykle intensywny czwartek dla marek wchodzących w skład koncernu BBK Electronics, ponieważ tego samego dnia Oppo wprowadzi serię Reno 6 na globalny rynek, a Vivo zaprezentuje w Chinach rodzinę Vivo X70.

Specyfikacja realme Pad

Specyfikacja realme Pad w większości jest już znana, ale wciąż brakowało nam jednego, kluczowego elementu układanki. Aż do tej pory nie pojawiły się bowiem informacje na temat zastosowanego przez realme procesora. Teraz jednak już to wiemy, ponieważ tablet został dostrzeżony w bazie Geekbench.

Wspomniany benchmark ujawnił, że urządzenie ma na pokładzie układ MediaTek Helio G80, zatem nie będzie obsługiwało technologii 5G. Na rynku powinna natomiast pojawić się wersja, zapewniająca wsparcie dla sieci komórkowych w standardzie 4G LTE.

realme Pad tablet
źródło: @OnLeaks, 91mobiles

Geekbench podaje również, że realme Pad dysponuje 4 GB RAM, a jego pracę kontroluje system Android 11, zatem potwierdziły się wcześniejsze doniesienia na temat specyfikacji tego tabletu. A według nich, urządzenie zostanie wyposażone również w ekran AMOLED o przekątnej 10,4 cala, aczkolwiek nie spodziewamy się, że wyświetlacz będzie odświeżał obraz z ponadprzeciętną częstotliwością. Ma się go natomiast dać obsługiwać dedykowanym rysikiem.

Ponadto specyfikacja realme Pad ma obejmować 64 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD, aparat o rozdzielczości 8 Mpix zarówno na tyle, jak i przodzie oraz system czterech głośników i port USB-C. Za pośrednictwem tego ostatniego użytkownik będzie ładował akumulator o pojemności 7100 mAh. Całość, która zostanie zamknięta w aluminiowej obudowie, ma mieć wymiary 246,1×155,8×6,8 mm.

realme Pad tablet
źródło: @OnLeaks, 91mobiles

Na razie nie mamy informacji na temat dostępności realme Pad w Polsce, ale biorąc pod uwagę ambicje marki na polskim poletku, można oczekiwać, że tablet trafi do sprzedaży w kraju nad Wisłą.