smartfon Oppo Reno 6 4G smartphone
Oppo Reno 6 4G (źródło: Oppo)

Premiera serii Oppo Reno 6 już niebawem. Znamy europejską datę

Oppo to jeden z producentów, któremu zdecydowanie nie można zarzucić rzadkiego wydawania swoich smartfonów. Producent w portfolio ma serię Reno, która obejmuje głównie średniopółkowe propozycje. Stosunkowo niedawno marka zaprezentowała serię Reno 5, a na celowniku są już kolejne smartfony z oznaczeniem Reno 6, które oficjalnie zadebiutują już na początku września.

Seria Oppo Reno 6, czyli TAK dla procesorów MediaTek

Smartfony Oppo Reno od zawsze dzieliły się na dwa segmenty – te z mniej popularnymi procesorami MediaTek oraz te z układami Qualcomma. Praktycznie od 3 lat w najmocniejszych Reno widywaliśmy popularnego już Snapdragona 765G. Układ nie należy już do najbardziej nowoczenych, Oppo sięga więc po alternatywy dostępne w portfolio MediaTeka.

Najbardziej bazowym modelem będzie Oppo Reno 6. Smartfon otrzyma pewne zmiany względem bezpośredniego poprzednika, czyli Oppo Reno 5. Podstawowa „szóstka” zaoferuje przede wszystkim procesor MediaTek Dimensity 900, czyli układ, który powinien zaoferować wydajność wyższą niż Snapdragon 768G. Ponadto, na pokładzie urządzania znajdzie się 6,43-calowy wyświetlacz Full HD z matrycą AMOLED odświeżaną w 90 Hz.

Oppo Reno 6
Oppo Reno 6 (źródło: fonearena)

Telefon otrzyma (w teorii) ulepszony zestaw aparatów z główną matrycą o rozdzielczości 64 Mpix, produkcji OmniVison, z przysłoną f/1.7, ultraszeroką jednostką 8 Mpix z kątem widzenia 119° i światłem f/2.2 (matryca produkcji Sony – dokładnie IMX355). Trzecim oczkiem będzie 2 Mpix obiektyw do zdjęć makro f/2.2.

Jak widać na renderach, Oppo Reno 6 cechuje się konstrukcją z wyciętymi bocznymi ramkami – na wzór serii iPhone 12. Urządzenie otrzyma baterię o pojemności 4300 mAh z obsługą ładowania o mocy 65 W. Całość będzie pracować na Androidzie 11 z nakładką ColorOS 11.3 od razu po wyciągnięciu z pudełka.

Oppo Reno 6 Z ma być nową wersją obecnie dostępnego modelu 5 Z. Oppo nie zdecydowało się jednak na wprowadzenie większych zmian, większość elementów będzie taka sama, jak w poprzedniku. Smartfon otrzyma ten sam ekran AMOLED Full HD+ o przekątnej 6,43 cala i odświeżaniu 60 Hz. Procesor pozostaje niezmieniony, całość będzie napędzana przez układ Dimensity 800U 5G.

Oppo Reno 6 Z
Oppo Reno 6 Z (źródło: thelargenews)

Urządzenia ma otrzymać lepszy zestaw aparatów niż model 5 Z, będą to te same jednostki, które zawitają w podstawowym Modelu Reno 6 – 64 Mpix, 8 Mpix oraz 2 Mpix. Całość będzie zasilana przez ogniwo o pojemności 4310 mAh z 30 W ładowaniem po kablu.

Oppo Reno 6 Pro – najwyższy model z rodziny

Modele Reno 3 Pro oraz Reno 4 Pro były najdroższymi modelami z serii Reno, jakie trafiły do kraju nad Wisłą; „piątka” w Polsce nie doczekała się wariantu Pro – najwyraźniej sprzedaż tych modeli w naszym kraju nie była wystarczająca.

Najmocniejszym modelem z ostatniej serii, dostępnym na naszym rynku, był model Oppo Reno 5. Producent może zadecydować się nie wprowadzić modelu z dopiskiem Pro, utrzymując się w bezpiecznej, średniej półce cenowej. Ale może tym razem nas pozytywnie zaskoczy…? ;)

Oppo Reno 6 Pro otrzyma zakrzywiony ekran AMOLED Full HD+ o przekątnej 6,55 cala i odświeżaniu 90 Hz. Smartfon będzie napędzany przez procesor Dimensity 1200. Zestaw aparatów będzie taki sam, jak w podstawowym modelu Reno 6, z dodatkowym sensorem do wykrywania głębi.

Oppo Reno 6 Pro
Oppo Reno 6 Pro (źródło: fonearena)

Urządzenie będzie zasilane przez ogniwo o pojemności 4500 mAh z superszybkim ładowaniem o mocy 65 W. Telefon będzie działał pod kontrolą Androida 11 z autorską nakładką ColorOS 11.3.

Prezentacja serii Oppo Reno 6 odbędzie się już 9 września.