Tablet przydatny… w pracy? Huawei MatePad 11 jako narzędzie dla wielozadaniowca

Akcja partnerska

Tablety przez wielu traktowane są po macoszemu. Dla większości osób to urządzenia do konsumowania multimediów – oglądania filmów, grania w gry i właściwie niewiele więcej. Huawei chce zmienić ten sposób patrzenia na tablety, dlatego do kampanii najnowszego modelu tabletu, Huawei MatePad 11, zaprosił przedsiębiorców, którzy w swojej pracy wykorzystują go na co dzień. Jak tablet może podnieść produktywność? Jak można go wykorzystać w codziennych działaniach firmy? I wreszcie – dlaczego rysik odgrywa ważną rolę?

Reklama

Przykładu zastosowań tabletów w pracy nie muszę wcale szukać daleko. Nie dalej jak kilka miesięcy temu mój narzeczony stwierdził, że potrzebuje tabletu. Tłumaczył, że ekran (i tak dużego) smartfona jest dla niego za mały, a laptop, choć jest to mały ultrabook, nie daje mu potrzebnej mobilności i komfortu działania w różnych sytuacjach.

I faktycznie, ilość sytuacji, w których sięga po tablet, jest niezliczona – obsługuje komputer zdalnie przez TeamViewer, odpisuje na mejle, ogarnia redakcyjne tematy na Discordzie, odpala dwa programy na jednym ekranie, etc. Nie zamierzam tu zdradzać pełni zastosowań tabletu w rękach Kuby, ale po wielu długich miesiącach, gdzie wydawało się, że tablet = wyłącznie rozrywka, wygląda na to, że sporo osób przekonuje się, że tablet może znaleźć swoje miejsce również podczas pracy.

A jeśli też chcecie iść tym tropem, macie ku temu świetną okazję – Huawei MatePad 11 jest dostępny w ramach bardzo interesującej oferty przedsprzedażowej do 22 sierpnia.

Za 1999 złotych otrzymujemy tablet wraz z gratisem w postaci smartwatcha Watch GT 2 Pro i słuchawek FreeBuds 4i lub w zestawie do produktywności: dedykowana do obsługi tabletu myszka, klawiatura i rysik M-Pencil oraz słuchawki Huawei FreeBuds 4i. 

Do tego, po pobraniu aplikacji TVN Player, H&M i Empik Go z AppGallery, klienci otrzymują:

  • dostęp do pakietu TVN Player bez reklam,
  • 15% zniżki na zakupy w aplikacji H&M przy minimalnej wartości koszyka 150 złotych,
  • 30-dniowy dostęp do aplikacji Empik Go.

MatePad 11 a kreatywność i praca

Produktywność z MatePadem 11 możemy rozpatrywać dwutorowo – za sprawą dedykowanych wielozadaniowości funkcji oraz dodatkowego akcesorium w postaci rysika M-Pencil.

Rysik M-Pencil, standardowo będący opcjonalnym akcesorium, a w przedsprzedaży częścią jednego z zestawów gratisów, obsługuje 4096 poziomów czułości nacisku, dzięki czemu powinien sprawdzić się zarówno podczas ręcznego wprowadzania tekstów, jak i – a może przede wszystkim – rysowania czy szkicowania.

Ciekawie prezentuje się też funkcja Huawei FreeScript, której zadaniem jest konwertowanie odręcznego pisma na cyfrowy tekst w czasie rzeczywistym.

Wśród wbudowanych aplikacji znajdziemy też dwie dedykowane do użycia z rysikiem. Nebo – jedną z najpopularniejszych aplikacji do robienia notatek na Androida oraz MyScript Calculator, wyliczający ręcznie zapisane równania. Aplikacja Nebo umożliwia łatwe notowanie tekstu za pomocą M-Pencil, ma także opcję rozpoznawania pisma, jednak niestety ta funkcja nie jest dostępna w języku polskim. Na dużą pochwałę zasługują zaawansowane możliwości edycji tekstu, jak na przykład robienie odstępów między wierszami bądź łatwe przerzucanie ich do następnego wiersza.

W samym oprogramowaniu Harmony OS znajdziemy sporo funkcji podnoszących produktywność, z czego najciekawiej prezentują się opcje, pozwalające na pracę na wielu ekranach – tryb lustrzany, rozszerzenia i współpracy.

Pierwszy z nich, czyli tryb lustrzany, zdaje się być idealnie skrojony pod projektantów i grafików, bowiem pozwala zdublować treści wyświetlane na ekranie komputera i obsługiwać je za pomocą rysika M-Pencil.

Tryb rozszerzenia z kolei umożliwia korzystanie z MatePada 11 jako drugi, dodatkowy ekran – świetna sprawa dla wszystkich, którzy chcieliby mieć większy obszar roboczy np. w laptopie.

Na koniec został jeszcze tryb współpracy, którego zadaniem jest interakcja pomiędzy HarmonyOS i Windowsem. Pozwala na przesyłanie plików wszelkiej maści między podłączonymi urządzeniami za pomocą metody „przeciągnij i upuść”.

Co ważne, na MatePadzie 11 bez problemu można korzystać z pakietu Office – aplikacja Office, w którą wbudowane są wszystkie programy, wchodzące w pakiet Microsoft (Word, Excell, PowerPoint), jest dostępna do pobrania z App Gallery. Aby z niej skorzystać – wystarczy mieć aktywną subskrypcję Office 365.

Nie samą pracą człowiek żyje

Oczywiście praca to nie wszystko – ważny jest też tak zwany work-life balance. MatePad 11, dzięki swoim parametrom technicznym, świetnie sprawdzi się również jako narzędzie do szeroko pojętej rozrywki – konsumowania mediów, oglądania filmów czy wreszcie grania w gry.

Bateria o pojemności 7250 mAh powinna zapewnić długi czas pracy na jednym ładowaniu, a dzięki przeglądarce aplikacji dostępnych na HarmonyOS, łatwo znaleźć programy i gry, które są kompatybilne z tabletem Huawei. Wśród nich jest oczywiście Player czy Empik Go, a nic nie stoi na przeszkodzie, by dograć sobie inne programy VoD.

Z najważniejszych punktów specyfikacji modelu warto wymienić procesor Qualcomm Snapdragon 865 z 6 GB RAM, 11-calowy ekran FullView o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, częstotliwości odświeżania 120 Hz, obsłudze gamy kolorów DCI-P3 czy wreszcie cztery głośniki stereo, sygnowane logo Harman Kardon.

Dla osób robiących dużo zdjęć czy zapisujących sporo materiałów, nie bez znaczenia będzie też spora przestrzeń dyskowa, która wynosi 128 GB.

Wpis powstał przy współpracy z Huawei Polska