Xiaomi MIUI 12.5
MIUI 12.5 (źródło: Weibo)

Sprawdź, czy dostaniesz wkrótce aktualizację do MIUI 12.5 Enhanced

Nie spodziewaliśmy się, że Xiaomi zaanonsuje ulepszoną wersję MIUI 12.5, ale tak też się niedawno stało. Użytkownicy na całym świecie niecierpliwie czekają na aktualizację i teraz producent opublikował oficjalny harmonogram udostępniania MIUI 12.5 Enhanced dla smartfonów z globalnej dystrybucji.

MIUI nigdy nie było pozbawione błędów, ale można odnieść wrażenie, że MIUI 12.5 jest wyjątkowo zbugowane. Użytkownicy z całego świata zgłaszają liczne problemy ze smartfonem po zainstalowaniu ostatniej aktualizacji. Niestety, wiele głosów niezadowolenia z działania urządzenia z najnowszym MIUI płynie od klientów z Polski. Wszyscy z niecierpliwością czekają, aż Xiaomi naprawi wszystkie niedogodności w swoim oprogramowaniu.

Xiaomi zapowiada globalne udostępnienie MIUI 12.5 Enhanced

Istnieje szansa, że MIUI 12.5 Enhanced właśnie to uczyni, ponieważ – jak deklaruje producent – najnowsze wydanie autorskiego interfejsu „skupia się na optymalizacji systemu, dzięki którym będzie działał szybciej i potrzebował mniej energii do działania”.

Jedną z głównych funkcji MIUI 12.5 Enhanced jest „płynna pamięć”, która ma za zadanie sprawić, że system będzie tak samo responsywny nawet po wielu miesiącach korzystania ze smartfona. Kolejna to natomiast „zatomizowana pamięć”, która odpowiada za precyzyjne zarządzanie pamięcią, aby wydajnie wykorzystywać dostępne zasoby RAM (m.in. zamyka zadania o niższym znaczeniu w danej chwili).

Xiaomi MIUI 12.5 Enhanced
źródło: Xiaomi

Ponadto MIUI 12.5 Enhanced uzbrojono w algorytmy, które dynamicznie lokują zasoby systemu na podstawie scenariuszy użytkowania, by urządzenie za każdym razem działało sprawnie i płynnie. W przypadku tych podstawowych, działanie zbędnych aplikacji jest ograniczane, podobnie jak zużycie prądu z akumulatora.

Xiaomi deklaruje również, że nowy system oferuje wszechstronną optymalizację, od podstawowego poziomu struktury aż do wyższych aplikacji.

Które smartfony dostaną aktualizację do MIUI 12.5 Enhanced jako pierwsze?

Xiaomi podaje, że proces udostępniania MIUI 12.5 Enhanced dla smartfonów z globalnej dystrybucji rozpocznie się w czwartym kwartale 2021 roku. W pierwszej kolejności aktualizację otrzymają posiadacze następujących modeli:

Lista nie jest szczególnie długa, w przeciwieństwie do kolejki oczekujących. Na tę chwilę nie wiadomo jednak, które jeszcze smartfony z globalnej dystrybucji otrzymają aktualizację do MIUI 12.5 Enhanced.