Xiaomi Mi Pad 5 tablet
Xiaomi Mi Pad 5 (źródło: Xiaomi)

Wiemy, kiedy Xiaomi Mi Pad 5 zadebiutuje w Europie!

Czekaliśmy z niecierpliwością na tę wiadomość – wiemy, kiedy tablet Xiaomi Mi Pad 5 oficjalnie zadebiutuje w Europie. Niestety, jednocześnie mamy też informacje, które mogą Was zmartwić…

Kiedy premiera Xiaomi Mi Pad 5 w Europie?

Xiaomi ma już kilkuletnie doświadczenie w produkcji tabletów, choć z ich wsparciem nieszczególnie sobie radziło, a przynajmniej nie tak, jak oczekiwali użytkownicy. Osoby, które kupiły poprzednie generacje, mogły się do nich zrazić, ale zapowiada się na to, że seria Mi Pad 5 będzie nowym początkiem.

Według najnowszych informacji z łańcucha dostaw, Xiaomi Mi Pad 5 zostanie oficjalnie wprowadzony do Europy już w przyszłym miesiącu. Niestety nie wiemy, kiedy dokładnie, ale można oczekiwać, że tablet będzie dostępny również w Polsce, a na tę informację czekało wiele osób, w tym jeden z redaktorów Tabletowo.

Xiaomi Mi Pad 5 tablet
Xiaomi Mi Pad 5 (źródło: Xiaomi)

Jednocześnie mamy też złą wiadomość, a nawet dwie. Niektórzy z Was być może pamiętają niedawne doniesienia, według których tablety z serii Mi Pad 5 i Xiaomi Mi MIX 4 miały wkrótce trafić na globalny rynek. Pod przywoływanym artykułem pojawił się komentarz, który rozwiał wszelkie wątpliwości – do Europy trafi wyłącznie Xiaomi Mi Pad 5, natomiast pozostałe urządzenia już nie.

Warto tu odnotować fakt, że opublikował go Kacper Skrzypek, który niejednokrotnie udostępnił sprawdzone informacje na temat planów Xiaomi, w tym zapowiedź wprowadzenia na rynek smartfonów POCO M2 Reloaded i Redmi Note 8 2021. Nie mamy zatem powodów, aby mu nie wierzyć.

Jaka jest specyfikacja Xiaomi Mi Pad 5?

Najnowszy tablet Xiaomi oferuje m.in. wyświetlacz LCD o przekątnej 11 cali i rozdzielczości WQHD+ 2560×1600 pikseli z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 860 2,96 GHz, akumulator o pojemności 8720 mAh z obsługą ładowania przewodowego o mocy 33 W (przez port USB-C) oraz 6 GB LPDDR4x RAM i 128 GB lub 256 GB pamięci wbudowanej typu UFS 3.1.

Ponadto specyfikacja Xiaomi Mi Pad 5 obejmuje aparat o rozdzielczości 13 Mpix na panelu tylnym i 8 Mpix na przodzie, system czterech głośników z Dolby Atmos i certyfikatem Hi-Res Audio, a także żyroskop. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Android 11 z nakładką MIUI 12.5 (for Pad), zoptymalizowaną pod kątem tabletów.

Dla przypomnienia, cena Xiaomi Mi Pad 5 zaczyna się w Chinach od 1999 juanów, co jest równowartością ~1170 złotych. Na tę chwilę nie wiadomo jednak, jakie ceny zostaną ustalone w Europie.