miłość love Xiaomi logo
fot. Nietjuh / Pixabay

Xiaomi odwdzięcza się klientom, którzy kupili Xiaomi Mi 1

W 2011 roku mało kto słyszał o marce Xiaomi. Wystarczyło jednak kilka lat, aby podbiła globalny rynek smartfonów, choć warto zauważyć, że w innych segmentach również radzi sobie znakomicie. Firma postanowiła odwdzięczyć się klientom, którzy kupili model Xiaomi Mi 1.

Reklama

16 sierpnia 2021 roku minie 10 lat od premiery Xiaomi Mi 1

Xiaomi zostało założone w kwietniu 2010 roku i nie od razu zajęło się produkcją smartfonów. Pierwszy z nich, Xiaomi Mi 1, został zaprezentowany dopiero 16 sierpnia 2011 roku, bowiem firma początkowo rozwijała swoją autorską nakładkę na Androida – MIUI. Co ciekawe, jak podaje Wikipedia, jej powstanie ogłoszono dokładnie rok przed premierą modelu Mi 1 – 16 sierpnia 2010 roku.

Prezentacja pierwszego smartfona Xiaomi nie odbiła się szerokim echem na świecie, lecz mimo wszystko wywołała poruszenie w Chinach, ponieważ smartfon kosztował znacznie mniej niż flagowce znanych marek. Producent przez lata kontynuował agresywną politykę cenową, dzięki której dziś jest jednym z największych graczy w segmencie smart-telefonów.

smartfon Xiaomi Mi 1 smartphone
Xiaomi Mi 1 (źródło: Xiaomi via Gizmochina)

Xiaomi odwdzięcza się klientom, którzy kupili Xiaomi Mi 1

Xiaomi nie zapomina o początkach swojej działalności na rynku smartfonów. Firma kładzie duży nacisk na dobre relacje z użytkownikami swoich produktów i wielokrotnie udowodniła, że zgromadzona wokół marki społeczność jest dla niej niezwykle ważna – m.in. dlatego złożyła deklarację o utrzymaniu marży ze sprzedaży na niespotykanym poziomie.

Teraz Xiaomi postanowiło odwdzięczyć się klientom, którzy kupili Xiaomi Mi 1. Producent ujawnił, że na rynek trafiło 184600 sztuk – każda kosztowała 1999 juanów, zatem przychód ze sprzedaży wyniósł blisko 370 mln juanów (po obecnym kursie równowartość ~222 mln złotych). Firma jest niezwykle wdzięczna osobom, które kupiły ten smartfon, ponieważ były to pierwsze, zarobione przez nią pieniądze i dzięki nim mogła dalej działać.

Xiaomi Mi 1 zwrot 1999 juanów
źródło: Xiaomi Weibo

Na dowód wdzięczności, Xiaomi postanowiło zwrócić klientom wydane przez nich 1999 juanów, aczkolwiek nie w formie gotówkowej, tylko vouchera, który mogą wykorzystać na zakup urządzeń z oferty tego producenta. Kwota ta nie wystarczy na zakup flagowego modelu z serii Xiaomi Mi 11, nie mówiąc już o Xiaomi Mi MIX 4, ale Redmi K40 czy Redmi K40 Gaming Edition lub Xiaomi Mi Pad 5 w zupełności.