smartfon Xiaomi Mi MIX 4 smartphone
Xiaomi Mi MIX 4 (źródło: Xiaomi)

Specyfikacja Xiaomi Mi MIX 4 ujawniona przed premierą!

Smartfon Xiaomi Mi MIX 4 zadebiutuje dopiero jutro, ale już dziś znamy jego niemal pełną specyfikację techniczną. Co zaoferuje kolejny, prawdziwie topowy flagowiec marki Xiaomi?

Reklama

Specyfikacja Xiaomi Mi MIX 4 ujawniona przed premierą!

Według nieoficjalnych, ale wielce prawdopodobnych doniesień, które pojawiły się na kilkadziesiąt godzin przed oficjalną premierą Xiaomi Mi MIX 4, smartfon zostanie wyposażony w nieskalany żadnym wycięciem ani otworem wyświetlacz o przekątnej 6,67 cala i rozdzielczości Full HD+ 2340×1080 pikseli (dpi = 386 ppi), który będzie zachodził na boczne krawędzie i odświeżał obraz z częstotliwością nawet 120 Hz.

Xiaomi samo potwierdziło, że najnowszy model z serii Mi MIX zostanie również wyposażony w podekranowy aparat do selfie i rozmów wideo, lecz wciąż nie znamy jego rozdzielczości. Dla porównania, podobne rozwiązanie w Galaxy Z Fold 3 będzie miało 4 Mpix. Wiadomo natomiast, że ma on być praktycznie niewidoczny gołym okiem.

smartfon Xiaomi Mi MIX 4 smartphone
Render Xiaomi Mi MIX 4 (źródło: Weibo)

Na pokładzie smartfona znajdzie się też procesor Qualcomm Snapdragon 888+ 2,995 GHz ze zintegrowanym modemem 5G i obsługą WiFi, a także 12 GB LPDDR5 RAM i 1 TB pamięci flash typu UFS 3.1. Xiaomi prawdopodobnie przygotuje jednak również inne konfiguracje pamięciowe.

Ponadto specyfikacja Xiaomi Mi MIX 4 obejmować będzie też aparat główny o rozdzielczości 108 Mpix, obok którego znajdą się dwa dodatkowe, lecz nie znamy ich parametrów. Wiadomo natomiast, że moduł zaoferuje 100x zoom (w praktyce bezużyteczny, ale wyjątkowo wdzięczny marketingowo).

Xiaomi Mi MIX 4 case
źródło: Weibo

Oprócz tego, Xiaomi Mi MIX 4 zaoferuje swoim właścicielom akumulator o pojemności 5000 mAh, który będzie można ładować przewodowo z mocą 120 W (przez port USB-C) i indukcyjnie z mocą 80 W. Nie wiadomo jednak, czy Xiaomi dołoży do tego smartfona ładowarkę, ale nie zdziwimy się, jeśli zasilacz okaże się opcjonalnym akcesorium.

Specyfikacja Xiaomi Mi MIX 4 obejmować ma jeszcze m.in. moduł NFC, Bluetooth 5.2 i dual SIM oraz system operacyjny Android 11 z MIUI 12.5. Smartfon zostanie zapakowany w obudowę ze szkła i metalu, która będzie pyło- i wodoszczelna, zgodnie z kryteriami normy IP68.

Xiaomi Mi MIX 4 zadebiutuje dopiero jutro, tj. 10 sierpnia 2021 roku, ale chińskie sklepy już przyjmują zamówienia na ten model – przedpremierowo złożono ich już blisko ćwierć miliona. Niestety, nieoficjalnie mówi się, że smartfon nie będzie dostępny poza Chinami, choć naturalnie liczymy, że prędzej czy później pojawi się w innych krajach, w tym w Polsce. Niewykluczone, że podobnie stanie się też w przypadku nowej serii tabletów Xiaomi Mi Pad 5.