Xiaomi Mi Pad 3

Mamy oficjalne potwierdzenie, że Xiaomi pracuje nad nowym tabletem! Będzie świetny, ale nie jedyny

Już od dłuższego czasu chodzą słuchy, że Xiaomi pracuje nad nowymi tabletami. Najnowsze informacje właśnie przybliżyły nas do premiery Xiaomi Mi Pad 5 Pro, aczkolwiek nie tylko taki model jest w przygotowaniu.

Xiaomi Mi Pad 5 Pro o krok bliżej do oficjalnej premiery

Bardzo często pojawiają się informacje, że Xiaomi planuje wprowadzić na rynek dwa tablety. Kiedy dokładnie? Tego niestety nie wiadomo, ale niewykluczone, że przynajmniej jeden zostanie zaprezentowany wraz z MIUI 13 i Xiaomi Mi MIX 4 latem br. Najnowsze informacje wskazują bowiem na to, że premiera nowych Mi Padów zostanie rozłożona w czasie.

Jak zauważył jeden czołowych leaksterów, Digital Chat Station, w bazie Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT) pojawił się model o oznaczeniu M2105K81C, który prawdopodobnie zadebiutuje na rynku jako Xiaomi Mi Pad 5 Pro. Według wspomnianego informatora, wyposażono go w procesor Qualcomm Snapdragon 870 ze zintegrowanym modemem 5G, aczkolwiek samo MIIT nie podaje jego specyfikacji (oprócz informacji o Androidzie na pokładzie i listy obsługiwanych sieci komórkowych).

Xiaomi Mi Pad 5 Pro MIIT
źródło: MIIT

Digital Chat Station zauważa również, że aktualnie certyfikat otrzymał jedynie Xiaomi Mi Pad 5 Pro, podczas gdy Xiaomi Mi Pad 5 jeszcze nie. To może oznaczać, że producent nie wprowadzi na rynek obu modeli naraz, tylko rozłoży ich prezentację w czasie. Mówi się, że jeden z nich zostanie zaanonsowany dopiero w grudniu, co wskazywałoby na debiut obok Xiaomi Mi 12, który Xiaomi podobno pokaże jeszcze przed końcem 2021 roku.

W przeciwieństwie do Xiaomi Mi 5 Pad Pro, model Xiaomi Mi 5 Pad ma zostać wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 860, który nie zapewnia obsługi sieci piątej generacji, zatem będzie pozycjonowany niżej niż wersja z dopiskiem „Pro”. Specyfikacja nadchodzących tabletów wciąż nie jest znana, aczkolwiek w przeszłości pojawiły się nieoficjalne informacje na jej temat.

Xiaomi Mi Pad 5 - Render Luty 2021 Weibo
Tak może wyglądać Xiaomi Mi Pad 5 (fot. Weibo)

Według nich, Xiaomi w serii Xiaomi Mi Pad 5 zastosuje ekrany z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz, a do tego ich specyfikacja rzekomo ma obejmować też cztery głośnik, moduł NFC oraz aż cztery aparaty tylko na panelu tylnym (w tym główny o rozdzielczości 48 Mpix lub 12 Mpix, w zależności od modelu) i obsługę bezprzewodowego ładowania. Na tę chwilę nie ma jednak pewności, które elementy faktycznie znajdą się na pokładach nadchodzących tabletów marki Xiaomi.