ZTE Blade 20 Pro 5G – dla tych, którzy wolą Snapdragona od MediaTeka

ZTE nie sypie nowymi smartfonami jak z rękawa, ale nie ma się czemu dziwić, skoro producent ten jest na czarnej liście Stanów Zjednoczonych, wskutek czego przynajmniej niektóre z działów firmy radzą sobie gorzej. Zaprezentowano jednak dziś ZTE Blade 20 Pro 5G, więc jakiś ruch w biznesie jest.

ZTE Blade 20 Pro 5G dla fanów AMOLED-ów i 5G

ZTE ma już w tym roku za sobą kilka ważnych premier, między innymi ZTE Blade 20 5G. Nadszedł czas na zaprezentowanie jego zastępcy, czyli modelu ZTE Blade 20 Pro 5G. Czym się różni od podstawowej wersji?

zte blade 20 pro 5g

Jak podaje producent, zmieniło się wnętrze urządzenia. Podczas gdy Blade 20 5G napędzany był przez układ MediaTeka – Dimensity 720, tak Blade 20 Pro 5G działa na procesorze od Qualcomma. Zastosowano tu Snapdragona 765G, czyli średniopółkowy układ, w sam raz dla konstrukcji pokroju nowego smartfona.

Pamięć RAM to 8 GB, zaś na dane i system ma wystarczyć 128 GB. Opcjonalnie można powiększyć tę pamięć o kartę microSD.

Urządzenie ma 6,47-calowy ekran AMOLED, pracujący w rozdzielczości Full HD+. Co ciekawe, wciąż ma klasycznego notcha zamiast otworu na przedni aparat. Jego rozdzielczość to 20 Mpix. Z wyświetlaczem zintegrowano czytnik linii papilarnych.

Z tyłu obudowy znajduje się moduł aparatu z czterema obiektywami oraz matrycami 64 Mpix, 8 Mpix (ultraszerokokątny), 2 Mpix (do makro) oraz 2 Mpix (jako czujnikiem głębi). Jest to więc wyraźnie lepszy zestaw fotograficzny niż w podstawowym ZTE Blade 20 5G.

Coś lekkiego i smukłego

Smartfon zasilany jest baterią o pojemności 4000 mAh z obsługą szybkiego ładowania Qualcomm Quick Charge 4+. Całość działa na Androidzie 10 z nakładką MiFavor10.

Sprzęt ma być wyjątkowo przyjemny w obsłudze. Waga 168 g oraz grubość 7,9 mm rzeczywiście kojarzą się raczej z telefonami o mniejszych przekątnych ekranu.

Cen ZTE Blade 20 Pro 5G jeszcze nie podano. Nie wiadomo też nic o planach międzynarodowej dystrybucji, w tym w Polsce.

ZTE mocno inwestuje w smartfony 5G

ZTE chciałoby wykorzystać moment, w którym sieci 5G dopiero się rozwijają, a klienci szukają urządzeń, które by je obsługiwały. W 2020 roku producent ten ma zamiar zaprezentować więc aż 10 smartfonów z 5G. Cóż, życzymy powodzenia!