smartfon ZTE Axon 10 Pro
ZTE Axon 10 Pro (fot. ZTE)

W 2020 roku ZTE wprowadzi na rynek 10 smartfonów z modemami 5G

Pod koniec września 2019 roku ZTE zapowiedziało powrót na polski rynek (oficjalnym dystrybutorem urządzeń tej marki w Polsce jest NTT System). To jeden z wielu kroków, aby znowu trafić pod strzechy po kilkunastomiesięcznej nieobecności, wynikającej z problemów ze Stanami Zjednoczonymi. Producent szykuje konkretną ofensywę na przyszły rok – zamierza wprowadzić do sprzedaży aż dziesięć smartfonów z modemami 5G.

Reklama

5G to przyszłość, ale przede wszystkim motor napędowy sprzedaży urządzeń z modemami do obsługi sieci piątej generacji. Wszyscy producenci spodziewają się, że zmotywuje to klientów do wymiany smartfonów na nowszy model, ponieważ będzie to największa nowość w większości przypadków – pod względem specyfikacji inteligentne telefony w ostatnim czasie bardzo wolno się starzeją.

Reklama

Dziesięć smartfonów z 5G od ZTE

ZTE zaprezentowało pierwszy smartfon z modemem 5G już w lutym 2019 roku, podczas targów MWC 2019 w Barcelonie – mowa oczywiście o ZTE Axon 10 Pro 5G (do Polski trafi wersja 4G). To jednak dopiero zwiastun tego, co ma nadejść. Przedstawiciel producenta, Xu Feng zapowiedział, że w 2020 roku marka wprowadzi na rynek aż dziesięć inteligentnych telefonów, które będą obsługiwać sieć piątej generacji. Co więcej, firma ma plan stać się pionierem w segmencie 5G i liderem innowacji. Odważne deklaracje.

ZTE chce obsadzić smartfonami z modemami 5G różne segmenty rynku – zarówno te do 2000 juanów (średniaki), jak i powyżej 3000 juanów (high-endy). Producent szacuje, że w 2020 roku sprzedanych zostanie ponad 160 milionów inteligentnych telefonów obsługujących sieć piątej generacji, z czego ponad połowa w samych Chinach. Nie dziwota więc, że marka szykuje konkretną ofensywę, bowiem jest o co walczyć. ZTE szczególnie na tym zależy, ponieważ kilkunastomiesięczna nieobecność tym rynku dała się firmie we znaki (zarówno finansowo, jak i wizerunkowo).

Tutaj jako ciekawostkę można przypomnieć, że lipcu 2017 roku Chińczycy zapowiadali, iż wkrótce mogą stać się jednym z największych producentów smartfonów na świecie i konkurować bezpośrednio o lepsze wyniki z Samsungiem i Apple. Niestety dla nich, nie udało się, ale próbować mogą. A szanse są, ponieważ 5G z pewnością pobudzi sprzedaż w tym segmencie.

Źródło: CNMO

Reklama