YouTube Music
Źródło: Pexels

Kolejne zmiany w aplikacji YouTube? Google testuje małą-wielką zmianę

YouTube testuje nowe funkcje w swojej aplikacji i sprawdza rozwiązania związane z panelem nawigacyjnym, w tym m.in. z zakładką „Odkrywaj”. Zmiana będzie dość spora, ponieważ zamiast odsyłania do dedykowanej strony, teraz otworzy panel nawigacyjny z boku. Jak to może działać w praktyce?

YouTube planuje kolejne zmiany

Już dawno przyzwyczailiśmy się do tego, że YouTube obrał strategię bycia „trendsetterem” i regularnie przygotowuje aktualizacje oraz planuje kolejne zmiany. Tym razem dotkną one aplikacji, która ma zakładkę „Odkrywaj” (ang. „Explore”).

Obecnie działa to tak, że po kliknięciu przycisku program przeniesie nas automatycznie do dedykowanej podstrony, gdzie umieszczone są odpowiednie kategorie oraz filmiki. Dzięki temu możemy odkrywać nowe, potencjalnie interesujące nas treści. Jak podaje Google News na Telegramie, platforma prawdopodobnie chce zmienić działanie tej sekcji i nie ma w tym nic dziwnego. Potencjalnie może się ona prezentować w ten sposób:

nowa sekcja explore youtube
Źródło: Google News Telegram

Jak widzimy, zmiany są dość spore i trudno nie odnieść wrażenia, że idą w dobrą stronę. Potencjalny, nowy wygląd sekcji „Odkrywaj” jest estetyczny oraz przede wszystkim intuicyjny, dzięki czemu użytkownicy nie powinni mieć problemów z używaniem tej sekcji. Zamiast przenoszenia do dedykowanej strony, teraz wspomniana sekcja wysunie nam boczny panel, gdzie znajdą się odpowiednie kategorie, takie jak:

  • Trendy,
  • Muzyka,
  • Filmy,
  • Transmisje na żywo,
  • Gry,
  • Sport.

YouTube ciągle eksperymentuje

YouTube jest zdecydowanie największą platformą/aplikacją do przeglądania treści, uczenia się nowych rzeczy czy oglądania różnych wydarzeń. Nic więc dziwnego, że amerykański gigant ciągle eksperymentuje i stara się wprowadzać nowe funkcje. Na ten moment nie wiadomo, kiedy proponowane zmiany wejdą w życie, ale wiemy już, że prawdopodobnie panel będzie można wysunąć za pomocą gestu przeciągnięcia od lewej krawędzi w kierunku środka ekranu.

Trzeba jednak pamiętać, że nowy panel będzie działał jedynie na stronie głównej aplikacji. Być może doczekamy się także innych zmian sekcji „Odkrywaj”. Warto tutaj wspomnieć, że w zeszłym miesiącu platforma wprowadziła możliwość zapętlania rozdziałów wideo, a użytkownicy premium mogą powiększyć wideo aż ośmiokrotnie.