smartfon Samsung Galaxy A42 5G smartphone
Samsung Galaxy A42 5G (źródło: Samsung)

Samsung Galaxy A42 5G oficjalnie zapowiedziany. Gdzie podziały się kompaktowe rozmiary?

Samsung bardzo mocno rozwija swoje portfolio o kolejne urządzenia obsługujące sieć 5G. Po dwóch średniopółkowych smartfonach przyszedł czas na trzeci, najtańszy. Ma nim być Samsung Galaxy A42 5G.

Samsung Galaxy A42 5G oficjalnie zapowiedziany

Wcześniej Samsung zaprezentował dwa średniopółkowe modele, Galaxy A71 5G oraz Galaxy A51 5G. W Polsce na razie dostępny jest jedynie ten drugi. Teraz przyszedł czas na zapowiedź „trzeciego muszkietera” w średniej półce, jakim będzie Samsung Galaxy A42 5G.

Poprzedni model, Samsung Galaxy A41, był smartfonem kompaktowym, jak na dzisiejsze warunki, ponieważ oferuje ekran o przekątnej „jedynie” 6,1 cala. Prawdą jest, że dalej nie jest to przesadnie małe urządzenie, ale biorąc pod uwagę wielkość niektórych smart-telefonów z ekranami, które dochodzą do prawie 7 cali, jest to rozmiar niewielki.

Niestety dla fanów kompaktowych urządzeń, Samsung Galaxy A42 5G zrywa z tym trendem, ponieważ zaoferuje 6,6-calowy ekran Super AMOLED z notchem w kształcie litery „U”.

Samsung Galaxy A42 5G front
Na przodzie Samsunga Galaxy A42 5G znajdzie się ekran typu Inifnity-U (źródło: Samsung via SamMobile)

Samsung postanowił także (ponownie) nieco zmienić design tyłu smartfona. Zobaczymy na nim podział na cztery prostokąty, z czego trzy będą miały inną fakturę i kolor. W lewym górnym rogu znajdziemy zaś kwadratową wysepkę, na której zostały ulokowane cztery aparaty fotograficzne.

Samsung Galaxy A42 5G tył
Tył smartfona prezentuje się bardzo interesująco (źródło: Samsung via SamMobile)

Oficjalnej specyfikacji technicznej Samsung jeszcze nie podał, natomiast wcześniejsze przecieki mówią o połączeniu procesora Qualcomm Snapdragon 690 z 4 GB pamięci operacyjnej oraz baterii o pojemności 5000 mAh. Do wyboru mają być dwie wersje: 64 GB oraz 128 GB.

Producent z Korei Południowej nie podał także ceny Galaxy A42 5G. Dotychczas w Polsce Samsung Galaxy A51 5G kosztował ok. 2000 zł, jednak jego dostępność była dość ograniczona. Biorąc pod uwagę te czynniki, można prawdopodobnie spodziewać się ceny na poziomie ~1800 zł. Na oficjalne informacje na ten temat przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać.

Polecamy również: